نکات مهم انتخاب جاروبرقی صنعتی

تاریخ انتشار: 98-04-26 14:04:06 چهارشنبه
نمایش: 239
(0 رای)

    جاروبرقی‌های صنعتی کاربرد فراوانی در نظافت و جمع­آوری ذرات در صنایع، سالن­ها و ادارات دارد. جمع­آوری ذرات به تنهایی کار بسیار سختی بوده و با استفاده از شیوه­ های مکانیزه و تجهیزاتی مثل جاروبرقی صنعتی بسیار آسان و سریع می­شود. دستگاه­های جاروبرقی صنعتی بسته به محیط­های گوناگون و بسته به نوع آلاینده و ذرات در انواع مختلفی تولید و روانه بازار شده اند.

 

-        قابلیت جمع آوری مواد و بازگشت مجدد آنها به چرخه تولید

جمع­آوری مواد اولیه ای که در فرایند تولید هدر رفته است و برگشت دوباره این مواد به چرخه تولید امری بسیار مهم و اقتصادی است. یکی از کاربردی ترین کار جاروبرقی های صنعتی این بوده و تلفات را در امر تولید کاهش می دهد. همانطور که قبلا نیز اشاره شد جاروبرقی ها در انواع مختلف و بسته به نیاز بازار تولید می شوند که می توانند انواع مواد جامد، مایع را براحتی جمع کنند.

-        انتخاب دستگاه مکنده مناسب

برای انتخاب و خرید یک جاروبرقی صنعتی باید عوامل مختلفی را در نظر گرفت که جنس مواد، نوع نظافت در انتخاب جاروبرقی موثر هستند. لذا ویژگی هایی چون قدرت، سرعت، سیستم فیلتر و پمپ دستگاه از عوامل مهم خرید جاروبرقی صنعتی هستند.

-        موتور جاروبرقی صنعتی

در جاروبرقی­ها، موتور هو را به داخل پمپ مکش می کند و ای امر باعث ایجاد خلا در مخزن جاروبرقی می شود. بواسطه خلا بوجود آمده، مخزن هوا را از بیرون به داخل مخزن می کشد و همراه خود ذرات، آلایندگی را به داخل مخزن می کشد. هر چه قدرت و تعداد موتور زیاد باشد، سرعت نظافت بیشتر است. موتورها در جاروبرقی ها عموما به دو دسته تقسیم می شوند. کلکتوری و توربینی. موتورهای توربینی بهترین بازده را دارند و می توان بصورت دائمی از آن­ها استفاده کرد این در حالی است که موتور های کلکتوری از زغال استفاده می کنند و بدلیل اصطکاک زغال ها بعد مدتی باید تعویض شوند.

-        پمپ های به کار رفته در جاروبرقی صنعتی

پمپ در جاروبرقی یکی از مهمترین قسمت های دستگاه می باشد که خلا در دستگاه و مخزن را ایجاد می کند. پمپ های بکار رفته در جاروبرقی ها شامل پمپ های زیر می باشند.

-پمپ خلا سانتریفوژال

-پمپ خلا ساید چنل

-پمپ مکش لوب

-پمپ خلا بلید

-پمپ مکش ونتوری

 

-        فیلتر دستگاه جارو برقی صنعتی

نقش جمع آوری آلاینده ها و آلودگی ها را برعهده دارد. نقش فیلتر جمع کردن ذرات ریز گرد و غبار و جلوگیری از انتشار آنها در فضای پیرامون است. فیلترها عموما به چهار دسته زیر تقسیم می شوند.

-فیلتر پاکتی

-فیلتر کیسه ای

-فیلتر ستاره ای

-فیلتر کارتریجی

 

 

نظرات کاربران
(0)
هیچ دیدگاهی وجود ندارد
دیدگاه خود را بنویسید
*
*
*