ویژگی های صندلی اداری استاندارد

تاریخ انتشار: 98-05-06 22:05:18 یکشنبه
نمایش: 108
(0 رای)

صندلی اداری باید با توجه به شغل مورد نظر انتخاب گردد. بطور مثال می توان گفت که کسی که با رایانه کار می کند باید از صندلی های اداری استفاده کند، چرا که بعضی مواقع برای استراحت به پشتی تکیه می دهد، از اینرو پشتی صندلی باید قابلیت ارتجاع داشته باشد. بهترین زاویه برای نشستن بر روی صندلی معمولا 110 درجه است. اما اگر این پشتی وجود نداشته باشد، شخص برای دیدن مانیتور مجبور است گردن خود را خم کند که این باعث فشار بر روی گردن شخص می شود.

صندلی اداری نباید زیاد نرم باشد

صندلی های اداری نباید زیاد بلند و زیاد کوتاه باشند. بهترین صندلی های اداری، صندلی های  پایه هستند و خیلی از جاها از این صندلی ها استفاده می کنند. این صندلی ها قابلیت تنظیم ارتفاع دارند و اشخاص می توانند ارتفاع صندلی را بر اساس میزان قد خود تنظیم کنند. صندلی اداری باید نرم باشد ولی نه در حدی که که مثل مبل باشد. ماندن در یک وضعیت ثابت برای مدت طولاتی مانع از خونرسانی درست به اعضای بدن میشود. همچنین بهتر است صندلی اداری دارای دسته قابل تنظیم باشد تا زمان استراحت بتوان دست ها را روی آن گذاشت، همچنین قابل تنظیم باشد، تا بر اساس فیزیک بدنی هر شخص جای دست ها تنظیم شود.

موقع خرید صندلی اداری  به این نکات توجه کنید

کف و پشتی صندلی از جنس مناسب تشکیل شده باشد و در صورت امکان عرق گیر نیز باشد تا لباس شخص به آن نچسبد، همچنین پشتی صندلی به سمت عقب خم شود تا بتواند زاویه 110 درجه ایجاد کند. به این نکته نیز توجه نمائید که پشتی صندلی دارای انحنای S شکل باشد تا گودی کمر بر روی پشتی قرار گیرد

زیر ساعدتان کتاب بگذارید

اکثر کسانی که با کیبورد کار می کنند از درد مچ شکایت می کنند. بهترین زاویه برای کار با مچ زاویه تخت است و مچ تنها می تواند 5 درجه منحرف شود، انحراف بیش از 5 درجه باعث ایجاد مچ درد می شود. به هر حال در هنگام تایپ کردن کمی مچ دست به داخل خم می شود که باید با تنظیم ارتفاع صندلی و استفاده از کیبورد مناسب این مشکل را برطرف کرد. همچنین یکی از مشکلات شایع استفاده از موس است. اگر تنظیم صندلی برای انحراف کمتر جوابگوی شما نبود، سعی کنید یک کتاب زیر دستان خود بگذرید تا زاویه دست خود با سطح میز به صفر برسد.

زیرپایی میز کارمندی بخریم یا نخریم؟

استفاده از زیرپایی کاملا وابسته به ارتفاع صندلی و قد شخص است. اگر شخصی قد کوتاه است و حتی با تنظیم ارتفاع صندلی پاهایش به زمین نمی رسد، استفاده از زیرپایی به شدت برای وی توصیه می شود. برعکس اگر فردی قد بلند است و پاهای درازی دارد و صندلی قابل تنظیم نبود، این شخص باید دو تخته زیر صندلی خود قرار دهد تا پاها به سمت شکم جمع نشوند. در انتها باید اشاره کرد که برای اینکه بفهمیم یک صندلی مناسب است، باید حداقل یک الی دو هفته از آن صندلی استفاده کرد.

نظرات کاربران
(0)
هیچ دیدگاهی وجود ندارد
دیدگاه خود را بنویسید
*
*
*