معرفی دستگاه پولیشر و طریقه استفاده از آن

تاریخ انتشار: 98-05-13 13:05:39 یکشنبه
نمایش: 140
(0 رای)

در اماکن عمومی برنامه نظافتی منظمی برای ارتقا سطح بهداشت وجود دارد. نظافت و شستشوی منظم و دقیق سطوح یکی از مشکلات و چالش های اماکن عمومی است که همواره افراد در این تلاش بوده اند که این امور را به بهترین نحو انجام دهند. بنابراین انواع مختلفی از تجهیزات صنعتی تولید و عرضه شده اند. گاهی علی رغم شستشوی منظم سطوح کف، آلودگی و آلاینده ها بر روی سطح باقی می مانند، این می تواند ناشی از وجود خط و خش های زیاد بر روی سطح باشد. برای حذف خط و خش های ایجاد شده بر روی سطح کف، از پولیشر استفاده می شود. دستگاه پولیشر بسیار کاربردی است. در این مقاله سعی می شود این دستگاه را معرفی و طریقه استفاده از آن را توضیح دهیم:

 

پولیشر چیست؟

پولیشر یک دستگاه نظافت صنعتی است که به منظور صاف کردن و پولیش سطوح به کار می رود. این دستگاه بخش های مختلفی دارد که بخش های اصلی آن شامل برس یا پد، مخزن آب تمیز و دسته قابل تنظیم است. پد یا برس در با سرعت بالایی که بر روی سطح میچرخد تولید گرما کرده و تاثیر گرما و پد روی هم باعث صیقلی شدن سطح می شود. در ادامه مراحل گام به گام کار با این دستگاه را توضیح خواهیم داد.

 

گام اول: خارج کردن وسایل و اشیاء 

 قدم اول برای استفاده از دستگاه پولیشر این است که ابتدا محیط را از هر گونه وسایل اضافه مانند میز و صندلی خالی نمائید و در صورتی که این امکان مقدور نباشد یا بسیار سخت باشد، سعی شود که همه وسایل در یک گوشه از اتاق جمع شود تا قدرت مانور اپراتور افزایش و سرعت عمل افزایش یابد.

 

قدم دوم: انتخاب پد یا برس مناسب و جدید 

 این قدم یکی از مهمترین قدمهایی هست که باید رعایت شود. انتخاب جنس مناسب برای پد یا برس بسیار حائز اهمیت است، این انتخاب بسته به جنس کفپوش، میزان خط و خش و ... انجام می شود. توجه کنید اگر جنس برس بیش از حد سخت باشد، قطعا به کفپوش آسیب خواهد زد. همچنین سعی کنید از پد و برس سالم استفاده کنید

 

قدم سوم: شروع عملیات از کناره ها و دور از درب ورودی

ابتدا امکان دسترسی به برق را مورد بررسی قرار دهید، سپس دستگاه پولیشر را در دور ترین حالت نسبت به درب وردی و در کناره دیوار قرار دهید. با شروع عملیات جلادهی و پولیش زنی از این بخش، از حرکت بر روی بخش های صیقلی جلوگیری به عمل می آید.

توجه داشته باشید که دستگاه باید در دورترین حالت نسبت به درب ورودی و درکنار دیوار قرار گیرد، سپس دسترسی برق بعد از انجام پولیش باید مد نظر باشد، زیرا که تا مدتی نباید بر روی قسمت های صیقل داده شده راه رفت. بنابراین دسترسی به برق و شروع از دورترین فاصله از درب بسیار حائز اهمیت است.

  

 قدم چهارم، استفاده از مواد مخصوص پولیش سطوح کف

استفاده از مواد مخصوص پولیش سطوح کف قدم چهارم استفاده از این دستگاه است. این کار می تواند به دو روش انجام پذیرد. روش اول این است که سطح را قبل از استفاده از دستگاه، به این مواد آغشته کرد و روش دوم استفاده همزمان این مواد حین استفاده از دستگاه است که می توان این مواد را به صورت مستقیم بر روی پد یا برس ریخته و عملیات پولیش را ادامه داد

  

گام پنجم: مطالعه دفترچه راهنما و روشن نمودن دستگاه پولیشر

 دستگاه های پولیشر دارای ساختار بسیار ساده ای هستند که با مطالعه دفترچه راهنمای آن می توان با عملکرد دکمه های آن آشنا شد. پنل کنترلی به راحتی امکان کنترل فرآیند پولیش زنی را فراهم می آورد. دستگاه را روشن نموده، تنظیمات مورد نظر را بر طبق دفترچه راهنما اعمال کنید.

 

قدم ششم: آغاز و ادامه عملیات طبق الگویی منظم

برای اینکه بازدهی عملیات پولیش و صیقلی کردن بالا باشد، همچنین از زوایای مختلف به صورت یک دست دیده شود، الگویی منظم را در ذهن خود در نظر بگیرید و طبق همان الگو عملیات پولیش رو شروع و ادامه دهید.

در این مقاله سعی شد اطلاعاتی از پولیشر و طریقه استفاده از آن به شما دوستان داده شود. شما می توانید از سایت تمیز گستر اندیشان، دستگاه پولیشر صنعتی را بصورت آنلاین خرید کنید.

همچنین نکته و نظرات خود را برای ما ارسال نمائید.

نظرات کاربران
(0)
هیچ دیدگاهی وجود ندارد
دیدگاه خود را بنویسید
*
*
*