راهنمای خرید انواع صندلی انتظار

تاریخ انتشار: 98-05-15 18:05:46 سه شنبه
نمایش: 147
(0 رای)

     در سالن‌ها و فضاهای عمومی صندلی هایی به صورت ردیفی چینش می‌شوند که جهت نشستن های کوتاه مدت مورد استفاده قرار می‌گیرند. در فضاهایی از جمله سالن‌های انتظار ترمینالهای مسافربری، راه آهن، فرودگاه، ایستگاه مترو و غیره. در ابتدای ورود بازدیدکنندگان به سازمان یا شرکتی نخستین بخش از مبلمان اداری که می بیند، صندلی انتظار یا صندلی پذیرش است. صندلی انتظار علاوه بر زیبایی و کاربردی بودن، باید دارای ویژگی های خاصی باشد. معماری و چیدمان اتاق انتظار، می تواند در طولانی مدت با توسعه کسب و کار تاثیر بگذارد. این نکته را باید در نظر بگیرید که مبلمان اداری نمایانگر برند تجاری شما است.

بسیاری از مشتریان از صندلی‎‎های ناراحت کننده شکایت دارند و این یک تجربه است که شما نمی‎‎خواهید مشتریانتان دیگر با آن روبرو شوند. برای خرید انواع صندلی انتظار مناسب سرمایه گذاری کنید. سبک خود را مشخص کنید، هم شیک و راحت، سنتی یا مدرن. توجه داشته باشید که چارچوب کیفیت و دوام هنگام خرید صندلیانتظار بخش مهم کار شماست.

شکایت مشتریان از صندلی‌های انتظار یکی از معظلاتی است که شرکت ها معمولا با آن سر و کار دارند. لذا برای خرید انواع صندلی انتظار باید سرمایه گذتری کرد. بنابراین قبل از خرید سبک صندلی انتظار خود را مشخص کنید، از جمله شیک و راحت، سنتی یا مدرن و ... . توجه داشته باشید که چارچوب کیفیت و دوام هنگام خرید صندلیانتظار بخش مهم کار شماست.

در ادامه به برخی از ویژگی هایی که صندلی انتظار باید داشته باشد اشاره شده است:


انواع صندلی انتظا.

بسته به فضایی که برای انتظار بازدیدکنندگان در نظر گرفته اید، باید الگوی مناسبی برای کنار هم گذاشتن صندلی ها داشته باشید. انواع مختلفی از صندلی های انتظار وجود دارد. یک نمونه از صندلی های انتظار، چندین صندلی چشبیده بهم است که اغلب در فضاهای شلوغ مانند بیمارستان‌ها، درمانگاه، مترو و ... استفاده می شود. نوع دیگری از صندلی های انتظار صندلی های تکی هستند و تفاوت آن ها با صندلی های اداری عدم تنظیمات ارگونومیک صندلی است. زیرا که بازدید کننده زمان زیادی را در آن محیط سپری نمی کند و بعد از زمان کوتاهی آن محیط را ترک خواهد کرد و عموما دارای راحتی زیادی هستند. همچنین صندلی های انتظار دارای چرخ نمی باشند و دلیل آن این است که این صندلی ها نباید تکان بخورند، بنابراین پایه های این صندلی ها اصطکاک زیادی با زمین دارند و از حرکت آن ها جلوگیری می کند.

 

 اندازه و تعداد

نکته مهمی که باید به آن توجه داشته باشید این است که چه مقدار فضا و چه تعداد صندلی برای بازدیدکنندگان در نظر گرفته شود. بطور مثال در مطب یک دکتر معمولا افراد بین 10 تا 30 نفر در حال انتظار برای ویزیت هستند. پس بنابراین بسته به تعداد افراد و زمان انتظار، تعداد صندلی انتظار باید مشخص شود. داشتن فضای دلنشین برای بازدیدکننده، به بازدیدکننده حس خوبی منتقل کرده و باعث بازگشت دوباره برخی از بازدیدکنندگان خواهد شد.

انواع صندلی انتظار

در اینجا برخی از انواع صندلی انتظار که ممکن است برای فضای کار شما مناسب باشد را معرفی خواهیم کرد:

صندلی های متصل:

مجموعه ای از صندلی هایی هستند که به همدگر متصل شده اند و برای فضاهایی مناسب است که افراد به مدت زیاد منتظر نیستند. در انتخاب این صندلی ها، سعی کنید صندلی های دسته دار انتخاب کنید. این صندلی ها برای مکان هایی که رفت و آمد زیادی دارند و مراجعه کنندگان احساس راحتی دارند. این صندلی ها برای مناطقی که رفت و آمد زیادی دارند مناسب است.

صندلی مدولار:

اگر احساس می کنید که بعدا فضای خود را تغییر خواهید داد. از صندلی های مدولار با ظاهری شیک می توانید استفاده کنید. این صندلی ها با مواد بادوام ایجاد شده اند و برای فضاهای کوچک مناسب هستند. همچنین با توجه به اینکه این صندلی ها شیک هستند ماهیتی حرفه ای به محیط شما می دهند.

انواع صندلی انتظار با سبک های مدرن:

این صندلی ها برای محیط هایی مدرن مانند سالن های مو، دفاتر املاک و ... طراحی شده اند. در نظر داشته باشید که شخصیت کاری برای انتخاب صندلی انتظار بسیار مهم است. این صندلی ها می توانند دارای تنظیمات و ارگونومیک خاص باشند که هر دو راحتی و تحرک را همزمان دارند.

صندلیهای دسته دار:

معمولا این صندلی ها در کتابخانه ها و محیط های آکادمیک کاربرد دارند،دسته این صندلی ها می تواند جایگاه نگهدارنده برای نوشیدن آب یا چای یا قهوه داشته باشد.

انواع متریال

نوج جنس صندلی های انتظار از اهمیت بالایی برخوردار است. صندلی انتظار باید محکم و با دوام باشد و همچنین به راحتی تمیز شود. پوشش‎های صندلی پلاستیکی و وینیل بیشترین انتخاب برای مراقبت‎های بهداشتی، مدرسه و سایر محیط‎هاست، در حالی که پارچه های معمولی برای دفتر، هتل یا فضای حرفه‎ای مناسب هستند.

محیط‎های بهداشتی و درمانی مجموعه‎ای از وینیل‎های بهداشتی را که به طور خاص برای جلوگیری از گسترش میکروب‎ها لحاظ می‎شوند و مقاوم در برابر باکتری‎ها و لکه‌ها هستند، مناسب هستند. پوشش‎های پلی استر راحت و آسان برای تمیز کردن هستند، آنها با آب و صابون به راحتی تمیز می‎شوند. صندلی انتظار چرمی سال‎ها طول خواهد کشید تا خراب شوند و گزینه‎ای شیک و لوکس هستند. همچنین تمیز کردن آن نیز راحت است.

نتیجه نهایی

مکانی که مراجعه کنندگان در هنگام ورود به ساختمان با آن مواجه می شوند، بسیار حائز اهمیت است. برای اینکه این فضا می تواند نمایانگر بخش های بعدی شما در شرکتتان باشد. بنابراین برنامه ریزی خوبی برای قسمت مراجعه کنندگان و مخصوصا صندلی انتظار داشته باشید.

چندین گلدان را در قسمت های مختلف فضا برای بهبود ظاهر قرار دهید. استفاده از قفسه های کتاب نیز برای نگهداری مجلات و کتاب ها کمک می کند تا فضای دلنشین تری برای مراجعه کنندگان فراهم کنید.

جهت بررسی و مشاهده مشخصات و خرید انواع صندلیانتظار با شرکت تمیز گستر اندیشان تماس حاصل نمائید. همچنین می توانید از قسمت صندلی های انتظار، خرید خود را به صورت اینترنتی ثبت کنید.

نظرات کاربران
(0)
هیچ دیدگاهی وجود ندارد
دیدگاه خود را بنویسید
*
*
*