گرین برد و وایت بورد

تاریخ انتشار: 98-05-18 14:05:00 جمعه
نمایش: 114
(1 رای)

در این مقاله سعی می شود مطالبی در مورد گرین بورد و وایت برد خدمت شما دوستان ارائه شود. با وجود تخته وایت برد، هنوز کاربرانی از تخته گرین بورد مغناطیسی (تخته سبز) استفاده می کنند.

یکی از مهمترین دلایل استفاده از تخته گرین بورد، ارزان بودن گچ نسبت به ماژیک است. از دلایل مهم دیگر کم بودن مضرات گچ نسبت به ماژیک می باشد. مزیت دیگر تخته گرین بورد نسبت به وایت برد، عمر زیاد صفحه آن نسبت به صفحه وایت برد است. از دیگر مزیت های تخته گرین بورد عدم وجود انعکاس (رفلکس) نور بر روی آن است. این امر بسیار مهم مخصوصا در کلاس های بزرگ بسیار حائز اهمیت است، وجود انعکاس نور بر روی وایت بورد باعث می شود برخی مطالب بر روی صفحه دیده نشوند و از دید بیننده ناخوانا شود.

مهمترین قسمت یک گرین بورد، صفحه آن می باشد. صفحه آن باید بصورتی طراحی شود که به کاربر در هنگام نوشتن کمک کند، به این صورت که هنگام نوشتن، گچ بر روی تخته سر نخورد، همچنین کمرنگ و پررنگ نشود. یکی از ویژگی های دیگری که صفحه باید داشته باشد، قابلیت پاک شوندگی آسان آن است، به صورتی که گچ روی صفحه نماسد و به راحتی پاک شود.

در پایین تخته گرین بورد یه صفحه سرتاسری تعبیه می شود تا از ریزش گچ بر روی زمین جلوگیری شود. همچنین این صفحه می تواند بعنوان جای تخته پاک کن و گچ استفاده شود.

برای نصب تخته نیز چند بست پلاستیکی نشکن تعبیه شده که کاربر میتواند براحتی آن را روی دایوار نصب کرده یا در صورت لوزوم میتوان با پایه های متنوع چرخ دار آن را روی پایه قرار دهند و بصورت متحرک و در مکان های مختلف از تخته گرین برد استفاده نمایند.

برای نصب تخته می توان از چند بست پلاستیکی نشکن استفاده کرد که کاربر به راحتی تخته را بر روی دیوار نصب کند. حتی در صورت لزوم می توان از پایه های چرخ دار برای متحرک کردن و جابجایی صفحه استفاده کرد و در مکان های مختلف از تخته گرین بورد استفاده کرد.

در این مقاله سعی شد تفاوت های تخته گرین بورد و وایت بورد بیان شود. اگر قصد خرید تخته گرین بورد و یا وایت بورد را دارید می توانید از فروشگاه اینترنتی تمیز گستر اندیشان نسبت به خرید این دو کالا اقدام نمائید. در این فروشگاه انواع مختلفی از گرین بورد و وایت بورد بسته به نیاز شما موجود است که می توان به وایت برد و گرین برد دوطرفه (یک طرف وایت برد و یک طرف گرین برد) اشاره کرد. همچنین منتظر نظرات شمادرباره این مقاله و محصولات مرتبط هستیم.

نظرات کاربران
(0)
هیچ دیدگاهی وجود ندارد
دیدگاه خود را بنویسید
*
*
*