نکاتی مهم در مورد وایت برد

تاریخ انتشار: 98-05-20 23:05:41 یکشنبه
نمایش: 509
(0 رای)

یکی از ابزارهای کاربردی و مهم تخته وایت برد است، تخته وایت برد عموما در آموزشگاه‌ها، مدارس و حتی شرکت ها استفاده می شود. تخته وایت برد صفحه ای سفید است که می توان بر روی آن به راحتی نوشت. برای نوشتن بر روی تخته وایت برد از ماژیک های خاصی باید استفاده کرد چرا که این ماژیک ها بعد از نوشتن قابلیت پاک شوندگی بسیار آسانی نسبت به سایر ماژیک ها دارند. همچنین برای پاک کردن این ماژیک ها از ابزاری به اسم تخته پاک کن استفاده می شود که ابزاری بسیار مهمی برای پاک کردن تخته وایت برد است. تخته پاک کن ها در انواع مختلفی مثلاً تخته پاک کن ابری ، تخته پاک کن ابری مگنت دار ، تخته پاک کن جاماژیک دار مگنت، تخته پاک کن نمدی و ...ساخته می شوندکه از این انواع مختلف تخته پاک کن های مغناطیسی کاربرد زیادی دارند، البته باید توجه داشت که تخته وایت برد نیز مغناطیسی باشد. برخی از انواع مختلف تخته پاک کن ها دارای جای ماژیک هستند که می توان ماژیک ها رو بر روی تخته پاک کن قرار داد. یکی از دغدغه های مهم در استفاده از وایت برد گم شدن ماژیک هاست، زیرا که افراد مختلفی از ماژیک ها استفاده می کنند و هر فردی این ماژیک ها را جای بخصوصی قرار می دهد. استفاده از تخته پاک کن های مغناطیسی تا حدود زیادی این مشکل را حل می کند.


تخته در گذشته چگونه تولید می شده است:

اولی تخته برای انسان سنگ ها بودن، انسان ها در غارها و بر روی سنگ ها نوشته های خود را یادداشت می کردند. همچنین بر روی چرم، شن و ... یادداشت می کردند. بعدها برای آموزش در مدارس و آموزشگاه ها تخته های گچی ایجاد شدند، این تخته ها معمولا از جنس چوب می باشند که لعاب سبز بر روی آن داده می شود. این تخته ها بدلیل غبارهای گچ که بعد از نوشتن پراکنده می شوند، حساسیت زا بودند، بنابراین وایت برد اختراع شد. اولین تخته وایت برد از جنس ملامین تولید شده بود ولی این تخته پاک کن بسیار زود لکه دار می شد و بعد از مدتی به سختی پاک  می شد.

همچنین از نظر قیمت بسیار گران بوده و روش یا وسیله ای جدید باید جایگزین میشد که هم از نظر کیفیت بهتر و هم از نظر قیمت باصرفه تر باشد بنابراین لعاب دادن به ورق های مغناطیسی روشی بود که جایگزین روش قبلی شد و باعث شد تخته وایت بردی با کیفیت بالا و قیمت مناسب تولید شود.
ولی الان روش جدیدی جایگزین شده و تخته وایت بردها را از ورق های صمغ ادغام شده با کاغذ می سازند. این ورق ها بر روی چوب ام دی اف قرار می گیرند و باعث می شوند تخته وایت بردی با کیفیت تولید شود. البته باید گفت کیفیت تخته وایت برد به شرکت تولید کننده آن بستگی دارد.

استفاده از وایت برد نیاز به دانستن نکاتی دارد. یکی از این نکات این است که باید وایت برد را هرچندماه یکبار بصورت کامل تمیز کنیم تا هم عمر طولانی و هم کارایی بهتری داشته باشد.
در ادامه روش های مختلف تمیز کزدن وایت برد را بیان می کنیم

وسایل مورد نیاز برای تمیز کردن تخته وایت برد:

1-    تخته پاک کن

2-    دستمال کاغذی

3-    ژل ضدعفونی کننده دست

4-    دستمال مرطوب الکل دار

5-    اسپری تمیز کننده

6-    الکل

7-    آب

برای تمیز کردن وایت برد ابتدا سطح وایت برد را با تخته پاک کن بصورت کامل پاک کنید. سپس ژل ضدعفونی کننده را بر روی دستما ریخته و کل سطح تخته وایت برد را تمیز کنید. الکل موجود در داخل ژل ضدعفونی کننده باعث از بین بردن لکه ها می شود. حال می توانید با یک دستمال مرطوب الکل دار کل سطح وایت برد را براحتی تمیز کنید. اگر هنوز خطوط یا لکه هایی بر روی سطح باقی مانده است، از اسپزی تمیز کننده استفاده کنید. مقداری اسپری را بر روی دستما اسپری کرده و بر روی سطح بکشید تا کامل تمیز شود. سپس از مخلوطی از آب و الکل (سعی شود نصف نصف باشد)، بر روی سطح وایت برد ریخته و با دستمالی تمیز بر روی آن کشیده شود. در انتها اجازه دهید تا 2 ساعت در هوای آزاد قرار گیرد و خشک شود.

سعی کنید اینکار را هر دوماه یکبار انجام دهید تا کارایی و عمر مفید وایت برد بالاتر رود.

همچنین به این نکته توجه فرمائید که پاک کردن جوهر ماژیک خیس و تازه نوشته شده، به مراتب سخت تر از جوهر خشک شده است. بنابراین بعد از نوشتن سعی کنین 10 دقیقه بعد اقدام به پاک کردن نوشته کنید، جوهر خیس بعد از پاک شدن، بر روی صفحه لکه باقی می گذارد. هیچوقت از خودکار آبی یا ماژیک معمولی مارکر بر روی تخته وایت برد یادداشت نکنید و همیشه سعی کنید برای پاک کردن تخته وایت برد از اسپری تمیز کننده استفاده کنید.
فروشگاه اینترنتی تمیز گستر اندیشان مرکز فروش تخته وایت برد مگنت ، تخته وایت برد ساده ، پایه تخته وایت برد ، تابلو اعلانات ، تابلو گچی و ... با به کار گیری نیروهای متخصص در زمینه فروش و ارسال اجناس این اطمینان را به مشتریان خود می دهد که با صرف کمترین هزینه و وقت بتوانند بهترین خرید را داشته باشند.
شما عزیزان می توانید در فروشگاه اینترنتی تمیز گستر اندیشان تخته وایت برد مورد نظر خود را به همراه توضیحات کامل و مشخصات فنی انتخاب و خریداری نمایید.

نظرات کاربران
(0)
هیچ دیدگاهی وجود ندارد
دیدگاه خود را بنویسید
*
*
*