انواع جاروبرقی صنعتی و خانگی و کاربرد های آن

تاریخ انتشار: 98-06-01 18:06:40 جمعه
نمایش: 306
(0 رای)

جاروبرقی وسیله ای است که با ایجاد خلا در درون مخزن آن باعث مکش مواد و آلودگی ها به مخزن آن می شود. استفاده روزافزون از جاروبرقی ها باعث شده است تا جاروبرقی ها در انواع و قدرت های مختلف تولید و روانه بازار شوند. جاروبرقی ها در انواع مختلف خانگی و صنعتی طراحی شده اند که در ادامه به توضیحات آنها از سایت شریف صنعت می پردازیم.

 

جاروبرقی خانگی

جاروبرقی خانگی یک دستگاه با قدرت مکش بسیار بالاست. این دستگاه با استفاده از قدرت مکش خود مواد و گرد وغبار را به درون مخزن خود می کشد. همچنین در داخل جاروبرقی، آلودگی های هوا توسط فیلتر جذب می شوند. این دستگاه نظافت را در سطح منزل بسیار ساده کرده است و می توان در عرض چند دقیقه نظافت منزل را براحتی انجام داد. در حین شروع دستگاه گرد و غبار همراه با زباله های ریز و درشت وارد مخزن می شوند. در هنگام خرید فیلتر باید توجه کرد که فیلتر از جنس خوبی برخوردار باشد تا گرد و غبارها را دوباره به هوا باز نگرداند. دستگاه جاروبرقی از قسمت های مختلفی تشکیل شده است که معمولا در همه جاروبرقی ها قسمت مخزن و فیلتر یکسان است و این دو قسمت مهمترین قسمت های یک جاروبرقی خانگی هستند. از این وسیله برای نظافت خانه از مو، مبل، فرش، گردگیری منزل، گوشه دیوارها و قسمت های بسیار باریک استفاده می شود.

مکنده صنعتی آب و خاک

جاروبرقی آب و خاک برای نظافت انواع فضاهای کوچک و بزرگ و همچنین خانه و صنعت کاربرد بسیار بالایی دارد. این جاروبرقی توانایی مکش مایعات و جامدات بصورت همزمان را دارد. از مهمترین ویژگی های آن تخلیه آسان، مقاوم در برابر خوردگی و وجود پمپ تخلیه در مواقع ضروری است. فیلتر این دستگاه ها با فیلترهای جاروبرقی خانگی متفاوت است. این فیلترها در قسمت بیرونی دستگاه قرار می گیرد تا مایعات درون مخزن به قسمت پمپ یا سایر قسمت ها نفوذ نکند. این جاروبرقی ها که کاربرد زیاد آن در صنعت است برای مکش انواع آلودگی ها مانند گرد و غبار، مایعات روغنی و غیر روغنی، براده های چوب و آهن و …. استفاده می شود.

 

جاروبرقی صنعتی هواکار

 جاروبرقی های هواکار برخلاف سایر جاروبرقی های صنعتی نیاز به منبع برق ندارند و از یک دستگاه کمپرسور مرکزی یا سیار همای فشرده دریافت می کنند. سیستم موتور این جاروبرقی ها از نوع ونتوری است و این جاروبرقی ها دارای بدنه بسیار محکم و مقاوم از جنس فولاد هستند. برای محیط ها و مصارف گوناگون می توان از لوازم جانبی متعددی در این جاروبرقی ها استفاده کرد. فیلتر این جاروبرقی ها توانایی جداسازی ذرات تا میکرون از مواد مایع را دارد.

مکنده صنعتی ضد انفجار

در صنایعی که احتمال انفجار و آتش سوزی است، نمی توان از جاروبرقی های معمولی استفاده کرد، در این صنایع از جاروبرقی های ضدانفجار استفاده می شود. این جاروبرقی ها با بیشتریت استاندارد امنیت ساخته می شوند و توانیی جمع آوری مواد اشتعال زا و غبارهای خطرناک را دارند. این جاروبرقی ها دارای بدنه و ساختار محکم و با ضخامت بالاتری هستند و معمولا از جنس استیل ضدزنگ هستند، این جاروبرقی ها دارای فیلترهای کیسه ای هستند که جنس آن ها از پلی استر است و قابلیت شستشوی مجدد و استفاده مجدد دارند.

 

جاروبرقی صنعتی غبارات خطرناک

برای جمع آوری ذرات سمی و خطرناک از جاروبرقی ها صنعتی غبارات خطرناک استفاده می شود. این جاروبرقی به گونه ای عمل می کنند که ذرات و آلودگی ها را می بلعند و بنابراین از آسیب رساندن به سلامتی افراد جلوگیری می کنند. آلودگی هایی مانند سیلیس، مواد دارویی، آرسنیک و فلزات سنگین می توانند بسیار خطرناک بوده و آسیب های جدی به افرادی که در آن محدوده کار می کنند برسانند. مکنده های این جاروبرقی ها بر اساس نوع فیلتر به سه دسته تقسیم می شوند.

فیلتر کلاس L: این مکنده ها در محیط های با خطر کم خظر به کار می روند

فیلتر کلاس M: این مکنده ها در محیط هایی با خطر متوسط به کار گرفته می شوند

فیلتر کلاس H: قوی ترین نوع فیلتر هستند و در محیط هایی با خطر بالا استفاده می شوندو این فیلترها توانایی جذب ذرات کوچکتر از 1 میکرون با دقت 99.995 درصد را دارند و به ندرت اجازه عبور مواد از خود را می دهند.

در این مقاله سعی شد مطالبی در مورد انواع گوناگون جاروبرقی به شما دوستان ارائه شود. اگر قصد خرید جاروبرقی را دارید می توانید از سایت تمیز گستر اندیشان انتخاب و خرید کنید. همچنین می توانید سفارش خود را بصورت تلفنی ثبت کنید.

نظرات کاربران
(0)
هیچ دیدگاهی وجود ندارد
دیدگاه خود را بنویسید
*
*
*