راهنمای خرید میز نور و میز نقشه کشی

تاریخ انتشار: 98-06-14 20:06:31 پنج شنبه
نمایش: 214
(1 رای)

میز نور و میز نقشه کشی یکی از ابزارهای بسیار مهم برای دانشجویان طراحی، معماری، شهرسازی و ... است. همچنین این میزها ابزار بسیار کاربردی برای مهندسین معماری است. ابزاری که هم کارایی و کیفیت بالایی دارد و هم اینکه زیبا و منحصر بفر طراحی شده است. با ما همراه باشید تا نکاتی در مورد خرید این محصول را برای شما بازگو کنیم.

اولین نکته ای که برای خرید یک میز نقشه کشی باید در نظر بگیرید کیفیت مواد استفاده شده در آن است و نباید قیمت اولویت اول شما برای خرید باشد.

باید توجه کنید که پایه های میز به مرور زمان و بدلیل ضربات و جابجایی بیش از حد، مستهلک شده و استحکام و پایداری خود را از دست می دهد. بنابراین کیفیت پایه ها نیز از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است.  بهترین طراحی برای پایه مدل قایقی است که بسیار مستحکم بوده و به سختی پایداری خود را از دست می دهند. همچنین میله میانی متصل کننده دو پایه از هر گونه جابجایی و لغزش جلوگیری می کند.

یکی دیگر از نکات مهم برای خرید میز نقشه کشی رنگ پایه است. همانطور که گفته شد میزهای نقشه کشی جابجا می شوند و ممکن است ضرباتی به پایه آنها وارد شود. اگر رنگ مورد استفاده مرغوب نباشد باعث خواهد شد تا رنگ آن بریزد یا خط و خش بر روی پایه ایجاد شود و نمای میز نقشه کشی جالب نخواهد بود. بنابراین به شدت توصیه می شود که از رنگ های الکترواستاتیک یا کوره ای استفاده شود که مقاومت بالایی دارند. بنابراین خیال شما برای سال ها راحت خواهد بود که پایه ها رنگ بندی اولیه خود را حفظ کرده اند.

 نکته مهم دیگر این است که حتما میز نور یا میز نقشه کشی دارای قابلیت تنظیم ارتفاع و شیب باشد. زیرا که ویژگی های فیزیکی افراد مانند قد افراد مختلف، متفاوت است و هر فردی باید با توجه به ویژگی های خود ارتفاع و شیب میز را تنظیم کند تا هنگام طراحی بر روی آن راحت باشد. بنابراین حتما میزی تهیه کنید که حتما قابلیت تنظیم ارتفاع و شیب را داشته باشد.

نکته بعدی قابلیت مونتاژ و دمونتاژ کردن میز مهندسی یا میز نور است. اگر دارای فضای کوچکی برای قرار دادن میز مهندسی هستید یا اینکه به دفعات کمی برای استفاده از این میز نیاز دارید. باید میزی را خریداری کنید که قابلیت جدا کردن و وصل کردن مجدد اجزا را داشته باشد. بنابراین میز جدا شده جمع و جور شده و می تواند در فضای بسیار کوچکی قرار گیرد و انبار شود.

همانطور که در اول صحبت گفتیم کیفیت میز بسیار حائز اهمیت است. رویه میز نقشه کشی و صفحه شیشه ای میز باید بسیار با کیفیت باشد. سطح آن باید صیقلی و یکدست باشد و جنس آن از شیشه ضدخش باشد. زیرا عدم ضدخش بودن به مرور زمان باعث ایجاد خط و خش هایی بر روی صفحه می شود و در صورت قرار دادن کاغذ و طراحی بر روی آن ممکن است اتود در این خط و خش ها گیر کند. همچنین ترجیح بر آن است که رویه میز نقشه کشی جایی برای قرار دادن وسایل طراحی مانند مداد و اتود و ... داشته باشد. همچنین شیشه مورد استفاده در این میزها علاوه بر ضد خش بودن، باید ضخیم و یکنواخت باشد تا نور را به بهترین حالت بر روی کل صفحه پخش کند. در صورتی که پخش نور یکنواخت نباشد، باعث خستگی چشم و چشم درد می شود.

نکته مهم دیگر گارانتی، ضمانت و خدمات پس از فروش است. گارانتی محصول به معنای اطمینان تولید کننده از خود محصول است و خریدار نیز می تواند براحتی به محصول اعتماد نماید. همچنین نکته مهم دیگر خدمات پس از فروش است. ممکن است بعد از اتمام گارانتی میز شما خراب شود. بنابراین باید اطمینان داشته باشید که قطعات تعویضی در بازار یا نمایندگی فروش موجود باشد.

و یک توصیه بسیار مهم! چون این میز برای سالیان مهمان خانه شما یا محیط کار شما خواهد بود، سعی کنید به دنبال میز با کیفیت باشید و قیمت را اولویت آخر خود برای خرید در نظر بگیرید.

تمیز گستر اندیشان عرضه کننده باکیفیت ترین میزهای نقشه کشی و میز نور با مناسبترین قیمت است. شما می توانید انواع مختلف میز نقشه کشی و میز نور را از سایت تمیز گستر اندیشان مقایسه کنید و بصورت اینترنتی و تلفنی خرید خود را انجام دهید.

برای کسب اطلاع بیشتر با ما تماس بگیرید 

021-66023323

نظرات کاربران
(0)
هیچ دیدگاهی وجود ندارد
دیدگاه خود را بنویسید
*
*
*