تجهیزات مدرن نظافت خانگی

تاریخ انتشار: 98-07-02 16:07:33 سه شنبه
نمایش: 144
(1 رای)

محل زندگی افراد از لحاظ نظافت بسیار حائز اهمیت است زیرا که خانه مکان آرامش و آسایش افراد است. از اینرو محیط و خانه ای کثیف تاثیر روانی بدی بر روی افراد دارد. از گذشته تاکنون افراد برای تمیز کردن محل زندگی خود راهکارهای زیادی را استفاده می کردند. ولی با گذشت زمان برخی از این راهکارها کارایی خود را از دست داده اند و روش های جدیدی جایگزین روش های قدیمی شده اند که امروزه افراد با بهره گیری از این روش ها، مشکلات نظافت منازل را رفع کرده اند. در این مقاله به بررسی عملکرد و کارایی تجهیزات مدرن نظافت می پردازیم

کارواش خانگی

امروزه یکی از دستگاه های پر کاربرد برای نظافت منازل مسکونی، کارواش خانگی است که با پاشش پرفشار آب بر روی سطوح، آلودگی ها را از روی سطح بر می دارد و باعث تمیزی و پاکسازی سطح از هر گونه آلودگی می شود. از این دستگاه اکثرا برای نظافت و شستشوی محوطه بیرونی منازل، خودرو، موتور سیکلت، نرده ها، سطح حیاط و همچنین درب ها و بخش هایی که آب بر آنها تاثیری ندارد، استفاده می شود. دستگاه کارواش باکیفیت توانایی این را  دارد که آلودگی ها را از روی سطح بصورت کامل بردارد و نمای خوبی به محیط اطراف منزل دهد. این دستگاه ها با نازل های مختلفی ارائه می شود که باعث افزایش کاربری این دستگاه می شود. یکی از کاربری های نازل ها پاشش آب بصورت سریع بر روی سطوح است که این امر باعث می شود دسترسی به بخش های دور از دسترس افزایش یابد.

 

جاروبرقی مرکزی خانگی

 

 جهت نظافت و حذف آلودگی های ریز و بزرگ از محیط از جاروبرقی استفاده می شود. وجود جاروبرقی در منزل، امروزه یک امر ضروری است و بدون جاروبرقی نظافت منزل بسیار سخت و زمانبر است. جاروبرقی با استفاده از قدرت مکش موتور خود، می تواند انواع آلودگی و ذرات را از روی زمین جمع کند. از اینرو جاروبرقی های مختلف از لحاظ سایز و قدرت تولید و روانه بازار شده اند. همچنین یکی از کاربردی ترین جاروبرقی ها، جاروبرقی مرکزی است که این جاروبرقی در مکانی ثابت نصب می شود و لوله های این جاروبرقی از طریق دیوارها به مکان ها مختلف منزل کشیده می شوند. آلودگی ها از طریق این لوله ها به مخزن اصلی جاروبرقی منتقل شده و کیسه جاروبرقی بعد از پرشدن، تخلیه یا تعویض می شود. از مهمترین مزایای این جاروبرقی، صدای پایین دستگاه، مصرف انرژی کمتر و بازدهی بالای آن است.

 

مبل شوی

 مبلمان و صندلی ها در منزل نقش مهمی در زیبایی دارند و نظافت مبل ها و صندلی ها بسیار حائز اهمیت است. وجود آلودگی بر روی سطح مبل ها باعث ایجاد اثر منفی روانی بر روی ذهن شده و آرامش و آسایش را از فرد سلب می کند. تمیز کردن مبل ها با استفاده از یک دستگاه مبل شوی براحتی میسر شده است. این دستگاه شامل دو قسمت است. قسمت اول وظیفه پاشش آب و مایع تمیز کننده بر روی سطح و قسمت دوم وظیفه مکش سریع آب پاشیده شده به داخل مخزن را دارد. همچنین این دستگاه ها عموما وزن بسیار پایینی دارند و براحتی می توان آنها را جابجا کرد.

 

شیشه شوی

در محیط منزل، پنجره ها، شیشه ها و آینه ها در معرض بیشتری از آلودگی نسبت به جاهای دیگر قرار دارند و جود این آلودگی ها زیبایی را از محیط می گیرد. یکی از تجهیزات دیگری که امروزه برای نظافت منزل بکار می رود دستگاه شیشه شوی است که بدلیل طراحی خوبی که دارد، به راحتی می تواند سطوح شیشه ای، آینه ها و پنجره ها را تمیز کند. این دستگاه ها دارای قابلیت مکش هستند و هیچگونه ردی از آب بروی سطح باقی نمی گذارند.

 

نظرات کاربران
(0)
هیچ دیدگاهی وجود ندارد
دیدگاه خود را بنویسید
*
*
*