ساخت میز نور مهندسی

تاریخ انتشار: 98-07-16 13:07:41 سه شنبه
نمایش: 146
(1 رای)

میز نور مهندسی معمولا قیمت بالایی دارد. از اینرو برخی سعی می کنند برای خود میز نور مهندسی درست کنند. همچنین برخی از افراد از روی علاقه و درست کردن کاردستی برای خود اقدام به درست کردن میز نور مهندسی می کنند. در این مقاله، مرحله به مرحله آموزش ساخت میز نور مهندسی را به شما دوستان آموزش خواهیم داد.

برای ساخت میز نور مهندسی این وسایل را باید تهیه کنید:

-         میز

-         چراغ ال ای دی نواری

-         چسب

-         شیشه سفید مات

 

گام اول

میز مورد نظر خور را بسته به سایز و نوع طراحی خود انتخاب کنید. هر چه میز بزرگتری انتخاب کنید، قطعا فضای بزرگتری برای طراحی و رسم خواهید داشت. سپس با کمک خط کش، در قسمت های بیرونی میز حاشیه به اندازه 4 تا 6 سانتیمتر ایجاد کنید.

گام دوم

ار روز خطوطی که رسم کرده اید شروع به برش کنید و قسمت میانی میز را بعد از برش جدا کرده و کنار بگذارید.

گام سوم

تا جایی که امکان کندن در داخل میز وجود دارد، به کندن ادامه بدید تا عمق قابل قبولی برای ادامه کار بدست آید.

گام چهارم

بعد از اینکه کندن تمام شد، نیاز داریم تا سطح کنده شده را صیقلی و انعکاس دهنده نور کنیم. برای این منظور از کاغذ یا پارچه سفید استفاده می کنیم. نور سفید بیشترین انعکاس نور در بین رنگ ها را دارد. کف و دیواره های قسمت کنده شده را باکاغذ یا پارچه سفید بوسیله چسب می پوشانیم. در این مرحله بهتر است از چسب های با دوام و با کیفیت استفاده کرد تا بعدا به مشکل نخورید

گام پنجم

در این مرحله نیاز به جاسازی یه رابط برای انتقال الکتریسیته در داخل میز را داریم. برای ایم منظور در گوشه ای از میز سوراخی ایجاد کرده و رابط را از این سوراخ رد می کنیم. یک آداپتر 17 ولتی برای اینکار گزینه مناسبی است.قسمتی که آداپتور به آن وصل شود را بیرون میز و قسمت که لامپ ها وصل شوند را داخل میز قرار می دهیم.

گام ششم:

نوارهای ال ای دی را همانند شکل و به صورت مارپیچی بر کف میز قرار دهید. و سیم گیرنده را به ال ای دی وصل کنید.

گام هفتم:

قبل از نصب شیشه مات بر روی میز، ابتدا آداپتور را به گیرنده وصل کنید تا از سلامت ال ای دی و یکنواختی لامپ ها مطمئن شوید و اگر همه چی کامل بود، شیشه مات رو بر روی میز نصب کنید، اینکار را می توان با چسب یا پیچ انجام داد. زمانی که کار شما تمام شد، با یک دستمال روی شیشه را پاک کرده و از میز نوری که به دست خود درست کرده اید لذت ببرید.

حال که تا اینجا با ما همراه بودید و این آموزش جالب را مرور کردید به شما پیشنهاد می دهیم سری به فروشگاه ما هم بزنید و میزهای نوری فروشگاه ما را مشاهده کنید، محصولات گروه تمیز گستر اندیشان دارای گستردگی بالا و هم چنین قیمت های قابل ملاحظه در برابر دیگر عرضه کنندگان می باشد. برای ورود به فروشگاه و دسته میزهای نوری روی لینک زیر کلیک کنید.

خرید میز نور مهندسی

نظرات کاربران
(0)
هیچ دیدگاهی وجود ندارد
دیدگاه خود را بنویسید
*
*
*