اجزای اصلی اسکرابر

تاریخ انتشار: 98-09-15 00:09:26 جمعه
نمایش: 88
(1 رای)

ازآخرین مدل ها و نسل های ماشین اسکرابر می توان به دستگاه هایی با قابلیت پاک سازی و لکه بری بسیار قوی از سطوح کف و سخت اشاره کرد. از ملزومات اصلی جهت بهره وری مناسب و سودمند واقع شدن دستگاه ها توسط خریدار، تهیه و خرید اجزای مختلف دستگاه کفشوی ،سرویس و تجهیز آن توسط اپراتور و اطلاع از نوع کارکرد اجزا است. هر ماشین کفشوی دارای اجزای خاص و منحصر به فرد خودش است که به طور کلی در اسکرابر ها مورد استفاده واقع می شود.

-رکن اصلی اسکرابر، کله گی 

 برس اصلی دستگاه روی سر اسکرابر یا کله گی قرار دارد که جایگاهش جلوی دستگاه می باشد . از اجزای اصلی دستگاه کفشوی می توان دیسک سیلندری یا دیسکی را نام برد. در نوع سیلندری شکل ،کله گی اسکرابر دارای دو برس بلند سیلندری شکل است که برای شستشوی اپوکسی ها و تمیز کردن سطوح که دارای خاک کمی است استفاده می شود. به منظور صرفه جویی در زمان نظافت استفاده از نوع سیلندری شکل بسیار مناسب است چرا که در این صورت دیگر نیازی به نظافت سطح نیست. برای پاکسازی سطوح واکس شده ، ناصاف و حتی سطوح چند طبقه از اسکرابر سیلندری شکل استفاده می شود. به علت وجود تنوع و رنج وسیعی از برس های دیسکی و پدها کاربرد ماشین اسکرابر افزایش یافته است .

-مخزن کوچک

مخزن کوچک دارای حفره و حالت قیفی شکل بوده که پشت برس استوانه ای و روی کله گی اسکرابر قرار دارد که وظیفه جمع آوری گرد و غبار بر عهده آن است. مخزن کوچک محل جمع آوری آب کثیف و گرد و غبار است که به کمک سوراخ داخل آن می توان آب را مجددا به سطح برگرداند و توسط تی جمع آوری و هدایت کرد. جهت خالی نمودن مخزن قیفی شکل از گرد و خاک حاصل از شستشو از برس ها استفاده می شود که آنرا فشرده و آماده تخلیه می کند.

-تی

جایگاه تی در انتهای ماشین بوده و به علت حرکت رو به جلوی ماشین وظیفه آن پاک سازی و جمع آوری آب کثیف و رطوبت باقی مانده از شستشو است. یکی از مزایای استفاده از دستگاه اسکرابر خشک کردن سطوح بعد از عمل نظافت است چرا که در گذشته از روش های سنتی برای خشک کردن استفاده می شد که از دقت کمی برخوردار بوده خطراتی همانند سرخوردگی را ایجاد می کرد.

-سیستم وکیوم

از وظایف اصلی این عضو همانند تی جذب رطوبت و آب اضافی از سطوح است. بعد از پاشیده شدن محلول شوینده بر روی سطوح،برس عملیات تمیز کنندگی ،تی عملیات جمع آوری آب کثیف و وکیوم عمل مکش آن به سمت داخل مخزن را اجرا می کند. عضو بسیار مهم وکیوم  فیلتر آن است که حتما باید قبل از شروع کار از تمیز و خالی بودن آن اطمینان حاصل کرد که در مراحل دیگر مشکلی ایجاد نشود. در صورتی که از برس سیلندری شکل استفاده نمی شود جهت عدم بروز گرفتگی حین عملیات ،نظافت قبل از استفاده از آن ضروری است. استفاده از سیستم وکیوم چند دقیقه بعد از اسکرابر می تواند حالت بهینه و بهتر را ایجاد کند که این کار موجب به حداقل رساندن خطر خوردگی موتور به علت رطوبت اضافی سیستم را فراهم می کند.

سیستم محلول، مخزن آب کثیف، سیستم قدرت یا باتری و قسمتی از دستگاه که اپراتور با آن کار می کند و کلید ها روی آن قرار دارد، از دیگر قسمت های مهم دستگاه اسکرابر است.

 

نظرات کاربران
(0)
هیچ دیدگاهی وجود ندارد
دیدگاه خود را بنویسید
*
*
*