کاربردهای جاروبرقی های صنعتی - بخش اول

تاریخ انتشار: 99-01-15 21:01:20 جمعه
نمایش: 58
(1 رای)
جاروبرقی یا مکنده دستگاهی است که کاربردش مکش مواد و ضایعات به داخل مخزن خود است و از این طریق، می توان با کمک آن محیط‌های مختلف را نظافت کرد.. جارو برقی ها با توجه به کاربردهای مختلفشان در محیط‌های گوناگون، به چند دسته تقسیم‌بندی می‌شوند. اولین و ساده‌ترین رده جارو برقی ها، تجاری ها هستند که شامل جارو برقی هایی می‌شوند که در خانه‌ها، هتل‌ها و حتی کارواش‌ها به کار می‌روند. دسته بعدی جاروبرقی های صنعتی هستند که نسبت به مدل‌های پیشین قدرت مکش بیشتری دارند و معمولا به صورت دائم کار تولید می‌شوند. مکنده‌های صنعتی و کامیونی دستگاه‌هایی بسیار قدرتمند و کارآمد بوده و در صنایع مهمی از قبیل کارخانه‌ها و به طور گسترده‌ای استفاده می‌شوند.

 

دسته بعدی دستگاه‌های جاروبرقی نیمه صنعتی هستند که به طور معمول به صورت سطلی تولید می‌شوند و استحکام بدنه و قدرت مکش آن‌ها از مدل تجاری بیشتر است.  جاروبرقی های نیمه صنعتی در محیط هایی از قبیل کارگاه‌ها، سایت‌های ساخت و ساز، مجتمع‌های تجاری، مراکز خرید و مکان‌های عمومی مشابه که وسعتشان از منازل مسکونی بیشتر است و حجم آلودگی در آن‌ها بیشتر است، استفاده می‌شود.

این دستگاه‌ها در موارد متنوع صنعتی و غیر صنعتی به کار گرفته می‌شوند که شرکت طوس نظیف ایرانیان در ادامه این مقاله برخی از آن‌ها را توضیح داده است.

 

جاروبرقی های صنعتی

 

کاربردهای مختلف جاروبرقی های صنعتی و نیمه صنعتی

 

جارو برقی های صنعتی و نیمه صنعتی در زمینه‌های مختلفی استفاده می‌شوند، برخی از این زمینه‌ها را در زیر توضیح داده‌ایم.

 

تصویر جاروبرقی صنعتی تک و دو موتور آب و خاک دانفوس

کشاورزی

از جاروبرقی های صنعتی برای جمع کردن غبار دانه‌ها در سیلو استفاده می‌شود. از آنجایی که این غبارها بسیار ریز هستند، باید از دستگاهی با فیلتراسیون بالا برای مکش استفاده شود تا گرد و غبار جمع شده به محیط باز نگردد.

 

جاروبرقی های صنعتی

اتومبیل سازی

درصنعت خودرو سازی از پوشش‌های رنگی و پودری بسیار استفاده می‌شود. هنگام تغییر رنگ، اسپری‌ها و پودرهای پخش شده در محیط باید جمع آوری شوند. از آنجایی که رنگ‌های شیمیایی و پودرها برای تنفس بسیار مضر هستند و می‌توانند سلامت کارکنان را به خطر بیندازند، سیستم تهویه و فیلتراسیون در صنایع اتومبیل سازی اهمیت بسیار زیادی دارد. در نتیجه، معمولا در این محیط‌ها از جاروبرقی های صنعتی بسیار قوی با بازده فیلتراسیون بالا استفاده می‌شود تا  مانع از برگشت مواد مضر به هوا شوند.

 

صنایع هوایی

در صنایع هوایی نیز مانند اتومبیل سازی، از رنگ و پودر بسیار استفاده می‌شود، به همین دلیل، در چنین محیط‌هایی برای جمع آوری مواد و آلودگی های ناشی از تولید هواپیما از جاروبرقی های صنعتی استفاده می‌شود. هواپیما بعد از هر بار استفاده، به طور منظم باید نظافت شود. در این موارد با استفاده از جاروبرقی های صنعتی و تجاری می توان داخل هواپیما را در بین پروازها به سرعت نظافت نمود، این نوع جاروبرقی های صنعتی در نظافت هتل ها و سالن‌های بزرگ نیز استفاده می‌شوند. جاروی شارژی کوله‌ای نوعی از جارو برقی تجاری است که برای نظافت داخل هواپیما بهترین گزینه خواهد بود.

 

 

شرکت تمیز گستر اندیشان

شرکت تمیز گستر اندیشان با 20 سال سابقه درخشان در تامین تجهیزات مکانیزه نظافتی و صنعتی در این مقاله خود اطلاعاتی را درباره محصول مهم جاروبرقی های صنعتی و کاربردهای آن فراهم کرده است. اگر در مورد این محصول مهم به اطلاعات بیشتری نیاز داشتید، می‌توانید از طریق تلفن 021-66023323 با کارشناسان ما تماس گرفته و با آن‌ها مشورت کنید. برای خرید محصول یا سفارش محصول مورد نظرتان نیز می‌توانید از همین بخش اقدام کنید.

نظرات کاربران
(0)
هیچ دیدگاهی وجود ندارد
دیدگاه خود را بنویسید
*
*
*