چگونه کفش های خود را واکس بزنیم؟

تاریخ انتشار: 99-02-11 17:02:49 پنج شنبه
نمایش: 55
(1 رای)

چگونه کفش های خود را واکس بزنیم؟

تکنیک خوب واکس زدن کفش نه تنها کفش شما را عالی جلوه می دهد بلکه باعث افزایش عمر آنها می شود. یادگیری نحوه واکس زدن کفش خود باعث ایجاد رضایت خاطر می شود و در طی سالیان متمادی هزینه زیادی را برای شما صرفه جویی می کند. واکس زدن کفش بسیار آسان است، پس از داشتن مواد مناسب و کمی صبر.

واکس مناسب خود را انتخاب کنید. واکس کفش به صورت موم، خامه و مایع در دسترس است. موم ها و کرم ها سنگین تر هستند و از چرم تغذیه می کنند و کفش را از آسیب آب محافظت می کنند. واکس مایع برای درخشش سریع و آسان خوب است. واکسها در رنگ های مختلفی وجود دارد که می توانید رنگ خاصی را برای مطابقت با کفش مورد نظر خود برای جلا دادن، خریداری کنید، یا می توانید یک واکس بی رنگ را خریداری کنید که روی انواع رنگ کفش کار کند.

تصمیم بگیرید که از یک برس جلادهنده استفاده کنید یا یک پیراهن کهنه. شما هنگام استفاده از واکس خود گزینه های مختلفی دارید. بیشتر افراد فقط از پیراهن نخی قدیمی یا پارچه ای نرم استفاده می کنند، اما با برس های محکم و کوتاه نیز می توانید برس های صیقل دهنده خاصی را تهیه کنید. این برس ها در اکثر کیت های واکس کفش موجود است. برای تمیز کردن کفش، به یک مسواک قدیمی نیز نیاز دارید.

یک پارچه نرم و بدون پرز پیدا کنید. اگر می خواهید بصورت یکدست و براق به کفش های خود جلا دهید می توانید از یک پارچه پشمی استفاده کنید که نوعی پارچه چرمی نرم است. از طرف دیگر، می توانید از هر پارچه نرم و بدون پرز، مانند پیراهن نخی قدیمی استفاده کنید.

کفش ها را تمیز کنید. قبل از شروع واکس زدن، مهم است که ابتدا کفش های خود را تمیز کنید تا هرگونه خاک، نمک یا گرد و غبار را از روی آن از بین ببرید. در غیر این صورت خاک می تواند در زیر واکس به دام بیفتد یا سطح کفش را خراش دهد. کفش را به سختی با برس یا مسواک  تمیز کنید تا هرگونه آلودگی از روی کفش برداشته شود.
روش دیگر این است که از پارچه ای مرطوب استفاده کرده و اطراف آن را پاک کنید. قبل از حرکت به مرحله بعدی، کافی است کفش را کاملا خشک کنید.

با استفاده از حرکات دایره ای کوچک،واکس را روی کفش بمالید. پیراهن قدیمی یا برس واکس زنی را با استفاده از حرکات دایره ای کوچک، روی سطح کفش خود حرکت دهید و واکس را روی سطح کفش بطور کامل پخش کنید. فشار متوسطی اعمال کنید و مطمئن شوید که سطح آن را به طور مساوی بپوشانید، به قسمت انگشتان پا و پاشنه پا که بیشترین برخورد را با لباس و اشیا دارند، توجه ویژه ای کنید.ساده ترین روش برای استفاده از پیراهن قدیمی این است که پارچه را میان انگشتان خود بپیچانید و از آن برای واکس زدن کفش استفاده کنید. برای مناطقی از کفش که پارچه یا برس واکس زنی دسترسی ندارند می توان از یک مسواک کهنه استفاده کرد.

واکس اضافی را از روی کفش تمیز کنید. پس از خشک شدن هر لایه از واکس، برس نرم خود را  با حرکات کوتاه و سریع، بر روی کفش بکشید تا واکس اضافی باقی مانده روی کفش را بردارد. بیشتر حرکات درگیر در این روش باید از مچ دست شما باشد. بقیه بازو را ثابت نگه دارید در حالی که مچ دست شما به سرعت برس را به عقب و جلو می چرخاند. حتماً سطح هر دو کفش را برس بزنید. وقتی کارتان تمام شد، کفش باید یک درخشش یکنواخت داشته باشد.

کفش ها را با پارچه ای نرم صیقل دهید. آسانترین راه برای افزودن درخشش به کفش خود استفاده از پارچه ای نرم مانند پارچه پشمی یا پیراهن نخی کهنه می باشد. یک دست را روی پارچه قرار دهید و آن را در سراسر کفش بصورت سریع و یکنواخت حرکت دهید.

حال شما با تمامی مراحل واکس زدن دستی کفش خود آشنا شدید اما امروزه با پیشرفت تکنولوژی، دستگاه های اتوماتیک جایگزین روش های سنتی و قدیمی شده اند. یکی از این دستگاه ها، دستگاه واکس زن کفش اتوماتیک می باشد که شما می توانید برای آشنایی با ویژگی ها و روش کارکرد آنها و همچنین خرید اینترنتی دستگاه واکس زن کفش به وبسایت شرکت تمیز گستر اندیشان مراجعه کنید و جهت کسب اطلاعات بیشتر می توانید با شماره تلفن 02166023323 تماس حاصل فرمایید.

نظرات کاربران
(0)
هیچ دیدگاهی وجود ندارد
دیدگاه خود را بنویسید
*
*
*