در مورد وایت برد بیشتر بدانیم

تاریخ انتشار: 96-12-10 16:12:27 پنج شنبه
نمایش: 485
(0 رای)

در چند سال اخیر به سرعت تخته های سیاه و گچ ها جای خود را به تخته های سفید یا وایت بردها دادند. تخته های وایت برد به دلیل عدم ایجاد مضرات برای ریه توسط گچ های سنتی  و همچنین سهولت استفاده به سرعت در مدارس و مناطق آموزشی همه گیر شدند. تخته های وایت برد در اندازه های گوناگونی در بازار موجود می باشند که مشتری بر حسب نیاز تخته وایت برد خود را سفارش می دهد.

قابلیت پاک شدن

یکی از مهمترین خصوصیات یک تخته وایت برد خوب قابلیت پاک شدن آن می باشد. یک تخته وایت برد خوب پس از استفاده به خوبی با تخته پاک کن مخصوص خود پاک شده و شفافیت اولیه خود را حفظ می کند. در برخی از تخته وایت بردها روکش ملامین استفاده میگردد که شاید بتوان گفت جزو ارزان ترین وایت برد های موجود در بازار هستند. از جمله گرانترین وایت برد های موجود در بازار از جنس چینی می باشند که قیمت بالاتر و همچنین کیفیت بسیار بالاتری را به مصرف کننده ارائه میکنند. قالب تخته وایت بردهای موجود در بازار دارای خاصیت Magnetic Total Erast Quartet می باشند، که این خاصیت علاوه بر انعطاف پذیری بیشتر به سهولت استفاده و همچنین نگه داشتن تخته پاک کن های مغناطیسی کمک میکند.

طول عمر

طول عمر یک تخته وایت برد وابسته به نحوه استفاده و جنس آن می باشد. خراش دادن تخته های وایت برد توسط اجسام نوک تیز عمر آنها را کاهش خواهد داد. تخته وایت بردهای ملامین معمولا زودتر تیره میگردند و عمر آنها کوتاهتر است. تخته پاک کن های فلزی و دارای روکش معمولا عمر طولانی تری نسبت به تخته های ملامین دارند. اگر دوام یک تخته وایت برد برای شما مهم است و از آن استفاده زیادی دارید بایستی سعی کنید از تخته های گران قیمت تری استفاده کنید.

شاید ویژگی هایی مانند سطوح مغناطیسی و یا وجود خطوط شطرنجی کمرنگ در همه تخته وایت بردها موجود نباشد اما وجود آنها جزو مزیت هایی محسوب میگردد که ممکن است بر حسب نوع استفاده شما کار شما را راحتتر کند.

تخته وایت برد نیز مانند دیگر محصولات دارای برندهای مطرح در سطح جهانی می باشد، برند هایی مانند Balt Best-Rite، Ghent و Quartetجزو بهترین تولید کننده های تخته وایت برد از سراسر جهان می باشند. در بین محصولات این کمپانی ها انواع تخته وایت بردهای چینی، ملامین و فلزی دارای روکش و ... موجود است و شما می توانید با اطمینان از محصولات این کمپانی ها استفاده کنید.

قیمت

قبل از خرید هر چیزی بی شک شما هم به قیمت آن می اندیشید. قبل از خرید یک تخته وایت برد بایستی نیاز های خود را مشخص کنید. این نیازها عبارتند از میزان استفاده، نوع استفاده، جنس و اندازه تخته مورد نظر و سپس وابسته به نیاز خود ببینید چه هزینه ای را می توانید برای آن اختصاص دهید. اما بی شک استفاده از یک تخته ارزان و بی کیفیت هزینه شما را بالاتر می برد زیرا اگر از آن استفاده مداوم داشته باشید این تخته ها به سرعت کیفیت خود را از دست خواهند داد و شما مجبور به جایگزینی این تخته ها با تخته های با کیفیت تر خواهید شد. بنابراین خرید یک تخته با کیفیت از همان ابتدا با صرفه تر می باشد.

ضمانتنامه

 در نهایت، خرید یک تخته وایت برد دارای ضمانت نامه احساس راحتی بیشتری را به شما می دهد، و در صورتی که با استفاده معمول تخته پس از مدت کوتاهی دچار مشکل شد هزینه شما برای تعویض یا تعمیر تخته وایت برد را کاهش می دهد.

در انتهای این مقاله امیدواریم به شما در پیدا کردن یک تخته وایت برد مناسب کمک کرده باشیم.

نظرات کاربران
(0)
هیچ دیدگاهی وجود ندارد
دیدگاه خود را بنویسید
*
*
*