آشنایی با انواع شیر آب اتوماتیک

تاریخ انتشار: 97-04-25 19:04:44 دوشنبه
نمایش: 674
(0 رای)

شیر آب اتوماتیک ابزاری برای صرفه جویی در مصرف آب است و مزیتی که دارد کمک به بهداشت فردی انسان ها است. شیر آب اتوماتیک علاوه بر ظاهر زیبایی که دارد از عملکرد فنی خوبی برخوردار است و قیمت مناسبی نیز دارد. شیر آب اتوماتیک حاصل تلاش علم الکترونیک و مکانیک است که به بازار عرضه شده است و فواید زیادی دارد. در این مقاله به بررسی عملکرد شیر آب از نوع اتوماتیک و کاربردهای آن خواهیم پرداخت. خرید آنلاین شیر آب اتوماتیک و دیگر محصولات سرویس بهداشتی را در تمیز گستر اندیشان به راحتی انجام دهید.

شیرآب اتوماتیک

مصرف آب به صورت بهینه یکی از مواردی است که تلاش بسیاری جهت دستیابی به آن می شود که شیر آب اتوماتیک در راستای این تلاش ها تولید شده است. شیر آب اتوماتیک بر اساس سنسورهای الکترونیکی کار می کند. دریچه های چشمی آن حضور افراد و یا اشیاء را در پشت شیر احساس می کنند و باعث خروج آب می شوند. وقتی این حسگر ها چیزی را احساس نمی کنند، اجازه نمی دهند که آب خارج شود و در واقع سبب توقف آن می شوند. از شیر اتوماتیک برای مصارف صنعتی و خانگی به کار گرفته می شود، در واقع مبنای فعالیت شیرآلات اتوماتیک، حسگرها هستند. در سایت تمیز گستر اندیشان فروش اینترنتی شیر آب اتوماتیک نیز صورت میگیرد.

شیر آب اتوماتیک

شیر آب اتوماتیک چگونه کار می کند؟

صرفه جویی در مصرف آب موردی است که به دلیل افزایش جمعیت، کاهش منابع آبی و رشد صنایع گوناگون به یک اصل مهم تبدیل شده است، شیر آب اتوماتیک در این راستا کمک بسیاری به حفظ منابع آبی می کند. شیر آب اتوماتیک ابزاری است که وقتی دست به حسگر آن نزدیک می شود فعال می شود و جریان آب را به صورت اتوماتیک باز می کند. وقتی دست از شیر آب دور می شود، جریان آب اتوماتیک وار بسته می شود. فعالیت شیر آب اتوماتیک با استفاده از باتری، سنسور فعال ماوراء قرمز و یا آداپتور است. شیر آب اتوماتیک چگونه باعث صرفه جویی میشود؟ جواب این سوال را در این مقاله بخوانید.

انواع شیر آب اتوماتیک

کاربرد شیر آب اتوماتیک 

در مکان های عمومی چون فرودگاه، هتل و ... از شیر آب اتوماتیک جهت صرفه جویی در مصرف آب و موارد بهداشتی استفاده می شود. دیگر مکان هایی که از شیر آب اتوماتیک استفاده می کنند مطب های پزشکی، ادارات و سازمان ها،، بیمارستان ها، کارخانجات صنایع غذایی، رستوران ها و کلینیک های زیبایی هستند که با این کار سعی بر کاهش انتقال میکروب های بیماری زا می کنند. از شیر آب از نوع اتوماتیک در هر مکانی که نیاز به کاهش مصرف آب، زیبایی و راحتی باشد استفاده می شود. امروزه نیز برخی از افراد در منازل، برای آشپزخانه و دستشویی از شیر آب اتوماتیک استفاده می کنند. یکی از مکان هایی که مصرف آب در آن بالا است حمام است و در مواقع شامپو زدن و ... ممکن است آب هدر رود. استفاده از شیر آب اتوماتیک سبب می شود آب بسیار سریع بسته شود و به صورت بی رویه مصرف نشود.

خرید شیر آب اتوماتیک

مزیت شیر آب اتوماتیک 

اینکه شیر اتوماتیک جریان آب را به صورت هوشمند کنترل می کند، از اصلی ترین مزیت های آن است. در نوع شیر آب مکانیکی، کنترل آب بر عهده انسان است که سبب مصرف بی رویه آن می شود و ممکن است حتی شیر آبی روزها باز بماند. این شیر آلات ممکن است به دلیل خرابی، آب را تا مدت ها قطره قطره خارج کنند که خود عاملی بر هدر رفت آن است، در مکان های عمومی چون ترمینال ها همین مقدار هدر رفت، حجم آب زیادی را از دست می دهد و هیچ فرد عادی مسئولیتی در قبال آن ندارد و آن را به حال خود رها می کند. این مشکل با استفاده از شیر آب اتوماتیک، برطرف شده است زیرا هم کمتر خراب می شود و هم در حالتی که خراب شود خروج آب از آن اتفاق نمی افتد، زیرا سنسور آن در صورت خرابی نمی گذارد آب خارج شود. سرعت شیر آب از نوع اتوماتیک بیشتر است و به محض اینکه حسگر عاملی را حس نکند، جریان آب را قطع می کند و از خروج آن جلوگیری می کند. در نوع شیر آب مکانیکی، بین زمان استفاده تا بستن آن زمان زیادی طول خواهد کشید که در مقیاس بزرگ باعث هدر رفتن حجم زیادی از آب خواهد شد. برای دانستن مدل های مختلف شیر آب اتوماتیک این مقاله را بخوانید.

 استفاده از شیر آب اتوماتیک در صنعت

در مکان های صنعتی به دلیل نبودن نیروی انسانی کنترل آب سخت خواهد بود که شیر اتوماتیک به این مسئله کمک خواهد کرد و انواع دیگر آن حتی قادر به تنظیم کردن درجه آب هستند و خروجی آب را می توانند کم و یا زیاد کنند. در نوع مکانیکی در موارد صنعتی در صورت بروز مشکل، هزینه های زیادی لازم خواهد بود و مشکل تنظیم گرما و سرمای آب را خواهید داشت. در نوع اتوماتیک سیستم دیجیتالی این مشکل را از میان برده است. معرفی شیر آب اتوماتیک و خرید آنلاین آن را در این مقاله بخوانید

نظرات کاربران
(0)
هیچ دیدگاهی وجود ندارد
دیدگاه خود را بنویسید
*
*
*