نحوه عملکرد شیر آب اتوماتیک

تاریخ انتشار: 97-04-25 19:04:07 دوشنبه
نمایش: 3247
(1 رای)

امروزه با توجه به اینکه کشورمان با کمبود آب و خشکسالی مواجه است همواره باید در مصرف آب صرفه جویی کنیم یکی از راه‌های صرفه جویی در مصرف استفاده از شیر آب اتوماتیک است. این شیرها که به شیرهای چشمی معروف هستند می‌توانند مصرف آب شما را تا حدود 80 درصد کاهش دهند و هم باعث شوند شما در هزینه‌هایتان صرفه جویی کنید و هم موجب شوند که به مدیریت منابع آبی در کشورتان کمک کنید. در این مطلب ما بر آن شدیم تا به شما شیوه‌ کارکردن این شیرها را بگوییم شاید که به کار شما بیاید. پس همراه ما باشید یکی از ویژگی های محسوس تمیز گستر اندیشان این است که شما به راحتی میتوانید خرید آنلاین شیر آب اتوماتیک و ... در آن انجام دهید.

شیر آب اتوماتیک چه طور کار می‌کند ؟

اگر در منزلتان شیر آب اتوماتیک دارید بد نیست که بدانید این شیر با هوش چه طور کار می‌کنند. برخی از این شیرها دارای چشم الکترونیکی هستند که چشم الکترونیکی به معنی دستگاهی است که با کم و زیاد شدن نور کار می‌کند و روشن و خاموش می‌شود پس یعنی وقتی شما دستتان را زیر شیر آب می‌گیرید میزان نور ورودی را به آن کاهش می‌دهید و شیر آب اتوماتیک شروع به کار کردن خواهد کرد. که البته این شیرها منسوخ شده‌اند چرا که امکان سوختن چنین حسگرهایی بسیار زیاد بود و البته خاموش و روشن شدن چراغ‌های محیط هم روی کارکرد این گونه از شیرهای آب اتوماتیک اثر می‌گذاشت. در نتیجه تصمیم صنعتگران بر آن شد که از حسگر مادون قرمز برای این شیر آب اتوماتیک استفاده شود. بیشتر سعی بر این است که در این مقاله با طرز کار شیر آب اتوماتیک آشنا شوید.

به این صورت که گیرنده و فرستنده حسگر مادون قرمز یا iR را در کنار هم نصب می‌کنند و هر جسمی که نزدیک شود سیگنال های ارسالی از فرستنده را تغییر می‌دهد و به سمت فرستنده بازگشت می زند و به این صورت دستگاه متوجه حضور دست شما خواهد شد و شروع به کار خواهد کرد. شما لازم نیست که حتماً دست خود را در معرض اشعه مادون قرمز قرار دهید بلکه می‌توانید فاصله‌ای از حسگر را که شروع به کار می‌کند تنظیم کنید مثلاً با فاصله 11 سانتی متر از دستگاه، آغاز به کار کند  این میزان فاصله قابل تنظیم خواهد بود و هرچه این میزان کمتر باشد احتمال خطای دستگاه کاهش می یابد.

شیر آبو اتوماتیک

آیا می‌توان از شیر آب اتوماتیک در همه ساختمان‌ها استفاده کرد؟

اگر شما هم از سیستم شیر آب‌های مکانیکی استفاده کرده باشید حتماً متوجه خواهید شد که این شیرها بیشتر از چندین متر قدرت پمپاژ آب را ندارند و فشار آب در بیشتر از 5 طبقه کاهش شدیدی خواهد داشت. در این موارد باید از شیر آب اتوماتیک استفاده کنید که با کاهش فشار مواجه نیست و فقط لازم است که شما فشار پمپ را روی 1.5 الی 4.5 بار تنظیم کنید تا این شیرها بدون تغییر فشار آب برای شما کار کنند. در ادامه به شیوه تنظیم این شیر آب اتوماتیک و فشار آن ها خواهیم پرداخت

انواع شیر آب اتوماتیک

نحوه تنظیم پمپ در شیر آب اتوماتیک

هر دستگاه اتوماتیک دارای دو پیچ کوچک و بزرگ می‌باشد که یکی از آن ها بازه زمانی یا دبی حجمی را تعیین می‌کند و دیگری یعنی پیچ بزرگ تر میزان فشار آب را تعیین می‌کند. می‌توانید با سفت کردن پیچ بزرگ تر فشار آب ورودی را کاهش و با شل کردن آن فشار آب ورودی به شیر آب اتوماتیک را کاهش دهید. توجه داشته باشید که تغییراتی که روی پیچ بزرگ تر اعمال می‌کنید روی پیچ بازه یا کوچک تر تأثیر زیادی دارد. یعنی اگر شما پیچ را شل کنید پیچ مربوط به بازه که همان پیچ کوچک تر است نیز باز خواهد شد و میزان جریان عبوری در واحد زمان را افزایش خواهد داد.

مدل های شیر آب اتوماتیک

مزایای استفاده از شیر آب اتوماتیک در تمام ساختمان ها

در استفاده از این شیرها شما نیازی به تعمیرات معمول 8 ماهه ندارید. میزان آب مصرفی شما کاهش می یابد و در هزینه و حفظ منابع طبیعی تأثیر بسیاری می‌گذارید. کاهش بیماری‌های پوستی به دلیل تماس با سطح کثیف شیر آب‌های معمولی. توانایی تنظیم آب سرد و گرم با کوچک ترین اشاره و تنظیم توسط خود کاربر از دیگر مزایا می باشد. این دستگاه ها نمونه غیر کاربردی ندارد. این دستگاه شیر آب اتوماتیک با کمک باتری و برق هم کار می کند و تغذیه آن باتری 6 ولتی و برق 12 است. مدل های مختلف شیر آب اتوماتیک برای همگان جالب است.

موارد استفاده از شیر آب اتوماتیک

 از این شیر آب اتوماتیک و  فوق کاربردی شما می‌توانید در ساختمان‌های بلند در دستشویی‌ها و حمام‌ها استفاده کنید. بیشترین کاربرد این شیرها در مراکز پزشکی و بیمارستان‌ها برای رعایت هر چه بیشتر بهداشت است. و در توالت‌ها و مراکز عمومی که نیاز به شیر آب هست استفاده می شود تا انتقال انواع بیماری ها را کاهش دهد. معرفی شیر آب اتوماتیک و خرید آنلاین آن ممکن است برایتان جالب باشد که در این مقاله میتوانید اطلاعات کسب کنید.

نظرات کاربران
(1)
 • آریامنش
  1398-04-10

  با سلام
  من دو عدد شیر KWC در منزل دارم ، متاسفانه پس از مدت حدود دو سال شیرهای مذکور بعضی اوقات کار نمیکرد و بعد از آن به علت انتقال موقت محل سکونت حدود چهار سال به علت عدم حضور در منزل از این شیرها استفاده نشده ، البته شیر ورودی آب بسته بوده ، در حال حاضر که برگشتیم ، شیره چشمک میزند ولی از شیر آب نمی آید ، لطفا راهنمایی بفرمایید که چه کنیم ؟ و اگر در استان یزد و خراسان جنوبی خدمات پس از فروش هست معرفی فرمایید.

  پیشاپیش از لطفتان سپاسگذارم

  پاسخ مدیر:

  با عرض سلام شما باید با نمایندگی خدمات پس از فروش kwc تماس بگیرید و یا به سایت اینترنتی آنان مراجعه فرمایید .  

  صفاپور
  -617-01-0-1173

  باید شیر ها باز شوند و باطری های داخلی یا شارژ مجدد و در صورت خرابی تعویض شوند که کار سختی نیست

دیدگاه خود را بنویسید
*
*
*