آشنایی با انواع خوشبو کننده ها و عطر افشان

تاریخ انتشار: 97-04-26 11:04:38 سه شنبه
نمایش: 788
(0 رای)

نخستین بار در سال 1320 بود که عطر افشان و خوشبو کننده ها وارد بازار ایران شدند و روز به روز بر  محبوبیت آن ها تا به امروز افزوده شده است. اما بعد از این که مشخص شد که گردپاش ها دارای مضراتی هستن انواع دیگری از خوشبو کننده ها معرفی شدند. امروز خوشبو کننده ها در اشکال مختلف وجود دارند. در ادامه با انواع خوشبو کننده ها و کاربرد آن ها آشنا خواهیم شد. در نظر داشته باشید که در سایت تمیز گستر اندیشان خرید اینترنتی خوشبو کننده و عطر افشان را به راحتی میتوانید انجام دهید.

روغن های معطر

این نوع از عطر افشان ها و خوشبو کننده ها نسبت به سایر از کاربرد بیشتری برخوردار می باشند. این نوع از عطر افشان و خوشبو کننده ها که معمولا همراه با وارمر می باشند از امتیازاتی که نسبت به سایر عطر افشان و خوشبو کننده ها دارند قیمت مناسب، ماندگاری بالا و همچنین تنوع در رایحه های آن ها می باشد. اگر بوی غذایی که در آشپزخانه در حال طبخ است آزار دهنده است کافی است تا چند قطره از این روغن را در آب جوش ریخته سپس با تبخیر، رایحه ایی خوش به فضا خواهد داد. از دیگر کاربرد این روغن ها می توان در معطر کردن  شمع ها، گل های خشک و دیگر سطوح اشاره کرد.   برای دانستن ویژگی های  عطر افشان و ویژگی های مهم آن این مقاله را بخوانید.

انواع خوشبو کننده

دستگاه های برقی

در این نوع از عطر افشان و خوشبو کننده ها دستگاه مورد نظر دارای مخزنی است که از مایع یا ژل معطر پر می شود. سپس با وصل کردن این دستگاه به برق از طریق پریز شروع به داغ شدن می کند و مایع معطر به تدریج شروع به تبخیر شدن می نماید و فضا را معطر می کند. مخزن این دستگاه بعد از تمام شدن مایع معطر، قابل دوباره پر شدن است و مصرف برق این دستگاه بسیار ناچیز می باشد. سایت تمیز گستر اندیشان در این زمینه با فروش اینترنتی خوشبو کننده و عطر افشان در خدمت شما کاربران گرامی میباشد.

اسپری

از محبوب ترین و معمول ترین نوع عطر افشان و خوشبو کننده می توان به انواع اسپری خوشبو کننده اشاره کرد. اسپری های عطر افشان و خوشبو کننده به دلیل تنوع رایحه، قابل استفاده برای فضاهای مختلف و عملکرد سریع از ویژگی های این عطر افشان و خوشبو کننده ها است که برای خوشبو کرد فضا و از بین بردن انواع باکتری های موجود در فضا قابل استفاده می باشند. این اسپری ها در 2 نوع دستی و اتوماتیک موجود می باشند. در نوع اتوماتیک شما اسپری با رایحه دلخواه را درون دستگاه قرار داده و با تنظیم تایمر تعداد اسپری در طول روز را مشخص می کنید. همچنین این دستگاه ها قابلیت تنظیم برای اسپری در روز، شب یا شبانه روز را دارند. 

خوشبو کننده و عطر افشان

عود و ژل های معطر

عود ها از صمغ چوب های معطر، پوست درختان، دانه ها، ریشه ها، علف ها و گیاهان ساخته می شود. عود های گیاهی علاوه بر خاصیت خوشبو کردن فضا خواص معجزه آسایی دارند که عمدتا به خاطر این خواص درمانی مورد استفاده قرار می گیرند. از جمله ویژگی های گیاه درمانی عودها می توان به کاهش اضطراب، ایجاد آرامش، رفع خستگی و دور کردن انرژی های منفی اشاره کرد. برای استفاده از این عطر افشان و خوشبو کننده توصیه می شود حتما از جا عودی استفاده کنید. می توانید جا عودی های متنوعی در اشکال و جنس های مختلف سرامیکی، چوبی، فلزی و سفالی را در بازار پیدا کنید. ژل های معطر نیز نوعی دیگر از عطر افشان و خوشبو کننده ها هستند که در ظرف های کوچک و در رنگ های متنوع و زیبا موجود می باشند. از کاربرد های مختلف این عطر افشان و خوشبو کننده ها می توان به خوشبو کردن فضاهایی همچون آشپزخانه، اتوموبیل، سرویس بهداشتی و اماکن دیگر اشاره کرد. برخی از این ژل ها دارای دریچه ایی هستند که می توان بر اساس نیاز میزان عطردهی این عطر افشان و خوشبو کننده را تنظیم نمود. 

خرید عطر افشان

عطر افشان ها ابزاری هستند که برای تبدیل عطرهای مایع به قطرات ریز جهت استفاده برای بدن مورد استفاده قرار می گیرند. عطر افشان ها در مقایسه با سایر اسپری ها که عطر را به صورت مایع منتشر می کنند اسپری بهتری انجام می دهد و برای استفاده از عطرهای مرغوب و گران قیمت و عطرهایی که بسیار غلیظ هستند و می بایست مقدار کمی مورد استفاده قراره گیرد بسیار ایده ال می باشد زیرا هدر رفتن عطر و خارج شدن مقدار زیاد عطر به صورت جریان مایع را اجازه نمی دهند. بسیاری از ادکلن ها و عطرها به همراه عطر افشان هستند اما می توانید آن را به صورت جداگانه نیز تهیه کنید. عطر افشان ها شامل یک لوله که به نازل متصل می باشند که با فشار دادن قسمت نازل و در اثر فشار هوا عطر مایع از طریق لوله به طرف نازل حرکت کرده و از آن جا توسط نازل به صورت قطرات ریز اسپری می شود. برای جلوگیری از اسپری نا خواسته بر روی نازل از یک درپوش استفاده می شود.

عطر افشان

 

نظرات کاربران
(0)
هیچ دیدگاهی وجود ندارد
دیدگاه خود را بنویسید
*
*
*