آشنایی با نحوه استفاده از میز نور

تاریخ انتشار: 97-05-20 11:05:13 شنبه
نمایش: 1135
(0 رای)

آیا به واسطه شغل و حرفه یا فعالیت های دستی و هنری خود نیازمند میز نور هستید یا از آن استفاده می کنید؟ آیا می دانید چه مولفه هایی لازمه یک میز نور کارآمد و با کیفیت است؟ در این مقاله قصد داریم شما را با میز نور، کارایی ها و ویژگی های آن آشنا کنیم.مشخصات و قیمت میز نور را در سایت ما میتوانید مشاهده کنید.

میز نور چیست؟

میزهای  نور به ویژه نزد نقشه کش ها وسیله ای آشنا و کاربردی هستند. اجزای میز نور شامل میزی با یک صفحه مات،  پایه هایی با ارتفاع مناسب و یک منبع نور نصب شده در زیر صفحه مات است. مات بودن صفحه به منظور پخش کردن نور در تمام صفحه است. با استفاده از این میز می توان خطوط موجود در نقشه ها را بهتر و واضح تر تشخیص داد و آن ها را دقیق تر رسم نمود. در نتیجه این وسیله به ویژه نزد مهندسان، نقشه کشان، طراحان، نقاشان و کارتونیست ها کاربردی است و وسیله ای ضروری به شمار می رود. تمیز گستر اندیشان یکی از بهترین های مرکز فروش میز نور میباشد که خرید میز نور را به راحتی میتوانید در آن انجام دهید.

میز نور

اهمیت یک میز نور خوب

درباره اجزای اصلی و کلیدی تشکیل دهنده میزهای نور توضیح دادیم. اما چنانچه از افرادی هستید که به این وسیله دائماً نیاز دارید و از آن استفاده می کنید، لازم است نوع مرغوب و با کیفیتی از آن را تهیه نمایید که در طول سال ها بتواند در خدمت حرفه و هنر شما باشد. نباید وسیله ای انتخاب کنید که از استحکام لازم برخوردار نباشد یا منبع نور آن عمر و دوام چندانی نداشته باشد و دیری نکشد که ناچار به تعمیر و یا تعویض آن شوید. صفحه میز نور بخشی است که تمام کار شما روی آن انجام می شود پس چنانچه دارای ناصافی یا کیفیت بد باشد، کار شما را با مشکل مواجه خواهد کرد.  میز نور نقاشی و انواع آن را میتوانید در این مقاله مشاهده کنید.

ویژگی های یک میز نور خوب

پایه ها و چهارچوب اصلی میز نور شما می تواند از هر ماده و جنسی باشد اما اگر جنس محکمی می خواهید، جنس ام دی اف آن را انتخاب کنید. برای استحکام تضمین شده و مطمئن تر می توان از میزی با پایه های فلزی استفاده نمود که دارای مقاومت بالای وزنی است.  این گونه می توانید اطمینان از این نکته حاصل کنید که چهارچوب میز برای سالیان سال آسیبی نخواهد دید و این محصول به مدت طولانی در خدمت شما خواهد بود. اتصالات قسمت های میز بهتر است با جوشکاری مرغوب و مناسبی صورت گرفته باشد. زیرا هر قدر هم که استحکام بدنه و صفحه بالا باشد، اگر اتصالات نامناسب باشد، نمی توان چندان به استقامت محصول اطمینان داشت.

سیستم برق کشی در این وسیله باید یک سیستم استاندارد با مواد، ابزار و تجهیزات عالی و با کیفیت باشد تا در استفاده طولانی مدت دچار اتصالی، داغ کردن، سوختن و از کار افتادن نگردد. به هر حال میز نور وسیله ای است که ممکن است نیاز باشد حین کار ساعت ها روشن باشد و مورد استفاده قرار گیرد. بهتر است سیستم برق کشی این وسیله دارای ترانس باشد. معمولاً از لامپ های اصطلاحاً مهتابی یا ال ای دی به عنوان منبع نور در میز نور استفاده می شود. صفحه میز نور می تواند از هر جنسی شامل طلق یا شیشه مات باشد. البته که شیشه جنسی محکم تر دارد اما باید مراقب باشید ضربه ای به آن وارد نشود. جنس های طلقی نیز اگر چه شکننده نیستند ممکن است در صورت عدم مرغوبیت دچار خش و پارگی شوند؛ پس در این بخش هم به کیفیت توجه لازم را مبذول نمایید.

میز نور نقاشی

چگونه یک میز نور خوب و با کیفیت تهیه کنیم؟

تهیه میز نور با مراجعه به فروشگاه های لوازم و ابزار مهندسی می توانید یک میز خوب با هر قیمتی تهیه کنید. اگر کیفیت مناسب را ترجیح می دهید حتما به فروشگاه های بزرگ و معتبر و دارای تجربه کافی در زمینه فروش لوازم و ابزار مهندسی بروید و از فروشندگان آن ها نیز راهنمایی بخواهید تا یک جنس خوب، با کیفیت، دارای عمر مناسب و کارآمد را به شما معرفی نمایند. چنانچه مایل باشید می توانید از سایت های معتبر نیز برای خرید اینترنتی میزهای نور استفاده کنید. مهم نیست که میزهای نور حتماً از برندی معروف باشند؛ گاهی محصولاتی تازه تولید شده با کیفیت در بازار وجود دارد که هنوز تبدیل به یک برند نشده است. بنابراین کیفیت را در درجه اول اهمیت قرار دهید.

ساخت میز نور در منزل

برای افرادی که میز نور را نیاز دارند، اما نه برای کار روزانه و حرفه ای و احتمالاً لزومی به پرداخت قیمت بالا برای این محصول نمی بینند، ساخت میز نور خانگی پیشنهاد خوبی است. معمولاً روش های گوناگون و خلاقانه ای برای ساخت یک میز کار راه انداز وجود دارد که با ابزار و لوازم ساده میسر است. در ادامه مقاله میز نور چیست و چه کاربرد هایی دارد؟ را مطالعه کنید.

مدل های میز نور

نظرات کاربران
(0)
هیچ دیدگاهی وجود ندارد
دیدگاه خود را بنویسید
*
*
*