مدل های مختلف شیر آب اتوماتیک

تاریخ انتشار: 97-05-25 13:05:14 پنج شنبه
نمایش: 457
(0 رای)

امروزه استفاده از شیر آب اتوماتیک در ساختمان ها با کاربری های مختلف رواج یافته است. شیر آب اتوماتیک در مدل ها و طرح های مختلف و رنگبندی گوناگونی وجود دارد. این شیرها با قرار گرفتن جسم روبروی آنها آب را باز کرده و پس از کنار رفتن جسم، آب را قطع می کند و به این ترتیب در صرفه جویی آب مصرفی چشمگیری خواهد داشت. در این مقاله به بررسی شیر آب اتوماتیک و مدل های مختلف آن می پردازیم. خرید آنلاین شیر آب اتوماتیک را میتوانید به راحتی در سایت تمیز گستر اندیشان انجام دهید.

شیر آب اتوماتیک

در میان ابزارآلات بهداشتی ساختمان شیر آب از اهمیت فراوانی برخوردار است زیرا یکی از ابزارهایی است که در طول روز استفاده فراوانی از آن می شود؛ بنابراین باید از گونه ای انتخاب شود که علاوه بر راحتی استفاده دارای کاربرد مناسب نیز باشد و دوام خوبی نیز داشته باشد. بسیاری از شیر آب های موجود در بازار پس از مدت زمان کوتاهی استفاده از آن آسیب دیده و علاوه بر اختلال در استفاده موجب هدر رفتن آب نیز می شود. یکی از جدیدترین شیرآلات ساختمان که دارای کارایی بسیار مناسبی است شیر آب اتوماتیک می باشد. شیر آب اتوماتیک که بسیار مورد علاقه کودکان است دارای سنسوری در ساختار خود می باشد که با قرار گرفتن دست ها مقابل آن آب باز شده و پس از تکمیل شستشو و کنار رفتن دست ها جریان آب قطع می شود. قیمت شیر آب چشمی نام دیگری است که به این شیرآلات اطلاق می شود با داشتن استفاده آسان در  کنترل مصرف آب نقش مهمی دارد.

شیر آب اتوماتیک

ساختار شیر آب اتوماتیک

شیر آب اتوماتیک که در طرح ها و مدل های مختلفی تولید می شود دارای سنسور مادون قرمز درون خود می باشد که کار ارسال فرکانس های قرارگیری جسم در مقابل آن یا کنار رفتن آن را ارسال می کند. این شیرها معمولاً از طریق باتری و یا جریان برق تغذیه می شوند. در برخی از این شیرآلات وبلاتور تعبیه شده است که وظیفه آن قرار دادن هوا داخل آب است که با این کار آب به صورت حباب خارج می شود و مقدار کمتری آب مصرف می شود. اساس عملکرد شیر آب اتوماتیک با جریان برق است و نیازی به باز و بسته کردن فیزیکی شیر آب نیست. برخی از شیرالات دارای امکان باتری و برق شهری به صورت همزمان می باشد که در صورت قطع هر کدام، شیر آب از منبع دیگر تغذیه می کند.

شیر آب اتوماتیک برای فضاهای عمومی

معمولاً در  مکان های عمومی، پارک ها، سرویس های زیارتگاه ها و مواردی از این قبیل از شیر آب اتوماتیک استفاده می شود. در این مکان ها به دلیل جمعیت زیاد امکان اتلاف و هدر رفتن آب بسیار زیاد است. در روشویی های مکان های پر رفت و آمد از شیر آب اتوماتیک استفاده فراوان می شود؛ زیرا بکار بردن این شیرآلات چشمی دارای این مزیت است که با وارد کردن جریان هوا به داخل آب میزان مصرف آب کاهش چشمگیری پیدا می کند. در این شیرآلات با قرارگیری دست ها مقابل میدان دید چشمی موجود در گردن شیر، حباب های آب روی دست ها ریخته می شود. بر اساس مدت زمان استفاده جریان آب قطع می شود که معمولاً در مدت بین ۳۰ تا ۴۵ ثانیه بر روی دست های فرد آب جاری می شود. به دلیل عدم تماس دست با شیر آب میکروب ها و باکتری های موجود بر روی آن نیز به دست های شخص منتقل نمی شود و می توان گفت بهترین نوع شیرآلات ساختمانی شیرهای اتوماتیک هستند زیرا نیازهای مختلف افراد را تامین می کنند.

شیر آب چشمی

شیرهای آب خوری اتوماتیک

یکی دیگر از انواع شیر آب اتوماتیک شیرهای آب خوری است که در مکان های مختلف نصب می شوند. این شیر آب نیز مانند انواع دیگر با استفاده از سنسور مادون قرمز قرار گیری جسم در برابر خود را تشخیص می دهد و جریان آب را باز می کند. پس از مدت زمان معین و کنار رفتن جسم مقابل از آن، آب بسته می شود. از مزایای مهم  شیر آب اتوماتیک که در همه انواع آن به چشم می خورد نصب و راه اندازی سریع و آسان، نگهداری و استفاده آسان، دوام و مقاومت بالا همچنین زیبایی و ظرافت در ظاهر آن است. در برخی انواع شیر آب اتوماتیک میزان مصرف آب تا ۷۰ درصد کاهش می یابد که در مقایسه با شیرآلات معمولی گام مهمی در راستای صرفه جویی در مصرف آب است. در شیرهای آبخوری چشمی نیز این مزایا وجود دارد و به کارگیری آنها در ساختمان های مختلف و در نظر گرفتن تعداد افراد استفاده کننده مشکلی را به همراه نخواهد داشت. برای اطلاعات بیشتر مقاله معرفی شیر آب اتوماتیک و خرید آنلاین آن را بخوانید.

دوش های اتوماتیک

یکی از مکان هایی که مصرف آب به میزان زیادی انجام می شود و در صورت رعایت نکردن فرد آب زیادی هدر می رود حمام است. در منازل مسکونی، باشگاه ها و مراکز دیگری که از دوش های آب استفاده می شود می توان از دوش آب اتوماتیک استفاده کرد. این  مدل از شیر آب اتوماتیک آب مورد نیاز برای استحمام را به میزان کافی جاری می سازد و بدون نیاز به تماس دست فرد با آن به صورت خودکار باز و بسته می شود. استفاده از دوش های آب اتوماتیک در حمام ها علاوه بر استحمام سریعتر فرد در میزان مصرف آب نیز صرفه جویی می کند.

در ساختمان هایی که در طبقات بالاتر شاهد افت فشار آب هستیم این دوش های اتوماتیک می توانند فشار آب را کنترل کنند و فرد به راحتی حمام کنند.  مدل های مختلف شیر آب اتوماتیک در صورت وجود هر گونه آسیب در آن ها، ابتدا برق شیرآلات کاملاً قطع می شود. این شیرآلات دارای قسمتی برای قطع برق هستند که مدار قطع ایمنی نام دارد. در صورت بروز هر مشکلی در سیستم الکترونیکی جریان برق قطع می شود. در این شرایط باید ایراد موجود در شیر آب اتوماتیک برطرف شود و پس از راه اندازی مجدد مورد استفاده قرار گیرد. شیر آب اتوماتیک دارای خدمات پس از فروش می باشد. جاروبرقی صنعتی و شیر آب اتوماتیک را میتوانید از سایت ما خریداری کنید.

شیر آب چشمی اتوماتیک

نظرات کاربران
(0)
هیچ دیدگاهی وجود ندارد
دیدگاه خود را بنویسید
*
*
*