بررسی شیر آب اتوماتیک و کاربرد آن

تاریخ انتشار: 97-06-03 14:06:36 شنبه
نمایش: 305
(0 رای)

امروزه در تمام دنیا با بحران آب و کمبود آن رو به رو هستیم. ساخت وسایلی مانند شیر آب اتوماتیک می‌تواند در صرفه‌جویی و مصرف بهینه آب به ما کمک کند. در ادامه به این وسیله بیشتر خواهیم پرداخت و انواع و نحوه کارکرد شیر آب اتوماتیک را شرح می‌دهیم.

بحران آب

امروزه مصرف زیاد و همچنین گرم شدن هوا باعث به وجود آمدن بحران کمبود آب در دنیا شده است. دانشمندان پیش‌بینی کرده‌اند تا چند سال آینده جنگ برای آب خواهد بود و ارزش آن در دنیا به علت نایاب بودن بسیار زیاد می‌شود. حیاتی بودن این ماده و غیرقابل جایگزین بودن آن با ماده‌ای دیگر سبب افزایش اهمیت آن شده است. راهکارهای زیادی برای این بحران پیشنهادشده است که در اینجا به یکی از آن‌ها یعنی شیر آب اتوماتیک می‌پردازیم. خرید آنلاین شیر اب اتوماتیک را به راحتی میتوانید در سایت ما انجام دهید.

شیر آب اتوماتیک و بحران آب

مصرف بهینه با شیر آب چشمی به علت کارکرد این محصول بسیار میسر شده است. شیر آب اتوماتیک با داشتن یک چشمی و حس گر تنها زمانی که دستتان را در زیر آن قرار می‌دهید باز می‌شود و دیگر بیهوده آب مصرف نمی‌کند و حتی تا 70 درصد در مصرف آب صرفه‌جویی می‌کند. در بسیاری از مواقع به دلایل مختلف در هنگام استفاده از آب نمی‌توانیم در یک بازه زمانی کوتاه چند بار شیر آب را ببندیم و بازکنیم. این موضوع باعث به هدر رفتن مقدار زیادی از آب می‌شود ؛ اما با شیر آب اتوماتیک به‌صورت خودکار شیر آب در مواقع غیرضروری بسته می‌شود. همچنین در این نوع از شیر آب اتوماتیک با پدیده چکه کردن شیر آب مواجه نخواهیم بود که همین موضوع تأثیر زیادی در صرفه‌جویی در مصرف آب دارد. در برخی از این شیرهای آب یک مکانیزم وجود دارد تا با مخلوط کردن مقداری هوا در آب خروجی باعث صرفه‌جویی بیشتر شود. این موضوع تأثیری در کیفیت آن ندارد اما در بهبود استفاده از آب نقش به سزایی دارد. بهترین مدل شیر آب اتوماتیک را در این مقاله بیابید.

شیر آب اتوماتیک

مشخصات شیر آب اتوماتیک

شیر آب اتوماتیک در هر برند مختلف دارای ویژگی‌های متفاوتی ست؛ اما در بیشتر موارد شیر آب اتوماتیک دارای یک سری مشخصات یکسانی است که در این بخش به آن اشاره می‌کنیم. شیر آب اتوماتیک نیاز به برق یا باتری برای کار کردن دارد. در برخی از محصولات امکان استفاده از هر 2 آن‌ها و در برخی دیگر فقط با باتری و یا فقط با برق شهری کار می‌کند؛ اما ما به شما پیشنهاد می‌کنیم تا از شیر آب اتوماتیک که فقط با برق شهری کار می‌کند استفاده نکنید زیرا در صورت قطع شدن برق شما به مشکل می‌خورید و نمی‌توانید از آب نیز استفاده کنید. طول عمر باتری‌ها نیز در داخل این شیر آب بسیار مهم است و بهتر است تا در زمان مناسب تعویض شود. تشرح بخش های مختلف شیر اب اتوماتیک را در این قسمت میتوانید مشاهده کنید.

دارا بودن یک سنسور و حس گر باعث می‌شود تا در هنگامی‌که دستتان را در زیر آن قرار می‌دهید شیر آب‌باز شود. شما می‌توانید میزان حساسیت این سنسور را تعیین کنید تا در دامنه‌ای حساسیت نشان دهد. همچنین مدت‌زمانی که جریان آب برقرار است نیز در برندهای مختلف شیر آب اتوماتیک مختلف است؛ که از کمتر از یک ثانیه تا 5 ثانیه متغیر است. در برخی شیر آب اتوماتیک که با باتری کار می‌کند یک نمایشگر برای هشدار اتمام باتری موجود است تا شمارا مطلع کند. میزان فشار آب نیز در انواع مختلف شیر آب اتوماتیک متفاوت می‌باشد. بهترین روش های صرفه جویی در مصرف آب را در این مقاله مطالعه کنید.

رعایت بهداشت با شیر آب اتوماتیک

همان‌طور که در قبل نیز اشاره کردیم یکی از مزایای شیر آب اتوماتیک صرفه‌جویی در آب و استفاده بهینه از آن می‌باشد. به این صورت که مقدار آب مصرفی را کنترل می‌کند؛ اما یکی دیگر از مزایای این محصول رعایت بهتر بهداشت مخصوصاً در محیط‌های عمومی می‌باشد. به این صورت که در دستشویی‌های عمومی و غیرعمومی استفاده از این شیر آب اتوماتیک باعث می‌شود تا برای باز و بسته کردن شیر آب نیازی به بکار بردن مستقیم دست نباشد. این موضوع باعث می‌شود تا انتقال میکروب‌ها و آلودگی از یک دست شخص به فرد دیگر به‌شدت کاهش پیدا کند. به همین دلیل امروزه در مکان‌های عمومی مانند هتل‌ها، پارک‌ها و بیمارستان‌ها برای جلوگیری از انتقال بیماری‌ها از شیر آب اتوماتیک استفاده می‌شود.

شیر آب چشمی

سهولت استفاده

همچنین در برخی موارد به علت اینکه وسیله‌ای و جسمی در دست داریم امکان باز و بسته کردن شیر آب برای ما دشوار است. این مشکل باوجود شیر آب اتوماتیک به علت استفاده آسان و بکار نبردن دست نیز بسیار آسان شده و قابل‌حل می‌باشد. سادگی استفاده از این محصول به حدی ست که بچه‌ها خردسال نیز به‌راحتی می‌توانند از این وسیله استفاده کنند و نیاز به کمک نداشته باشند. طراحی زیبای این وسیله نیز باعث محبوبیت 2 چندان آن در مصالح ساختمانی شده است. نصب آسان این وسیله و داشتن استحکام و دوام و همچنین عایق بودن در برابر رطوبت که از زنگ زدن آن جلوگیری کند از دیگر موارد مهم در این وسیله می‌باشد.

شیر آب اتوماتیک و افت فشار آب

زندگی در آپارتمان‌های چند طبقه به همراه وجود بحران آب و کمبود آن باعث شده است تا در طبقات بالایی ساختمان افراد با کمبود فشار آب بسیار مواجه شوند. افت فشار آب با این شیر آب  تا 60-70 درصد قابل‌حل است. این موضوع برای ساکنین طبقات بالای ساختمان‌ها و کسانی که با افت فشار آب مشکل‌دارند بسیار مهم است. بنا به راین پیشنهاد می‌شود تا در آپارتمان‌ها و برج‌ها از این شیر آب استفاده نمایید تا مشکل افت فشار تقلیل پیدا کند.

شیر آب برقی

نظرات کاربران
(0)
هیچ دیدگاهی وجود ندارد
دیدگاه خود را بنویسید
*
*
*