نکات مهم برای استفاده از جاروبرقی صنعتی

تاریخ انتشار: 97-06-07 11:06:03 چهارشنبه
نمایش: 615
(0 رای)

در این مقاله قصد داریم به معرفی جاروبرقی صنعتی بپردازیم، اگر می خواهید اطلاعاتی را در مورد جاروبرقی صنعتی بدست آورید در این مقاله همراه ما باشید، همه ما با کاربرد جاروبرقی آشنا هستیم و در همه منازل جاروبرقی وجود دارد ولی این جاروبرقی ها معمولی هستند و تفاوت هایی با جاروبرقی صنعتی دارند، از جارو برقی در هر نوعی که باشد برای تمیز کردن محیط استفاده می گردد، جاروبرقی صنعتی نیز از انواع جاروبرقی است که کاربرد آن برای جمع آوری آشغال و تمیز کردن محیط است. خرید جاروبرقی صنعتی را به راحتی در سایت ما میتوانید انجام دهید.

انواع جاروبرقی یا مکنده

دستگاه های جاروبرقی یا مکنده با توجه به نوع و محیط کاربردی به انواع مختلفی تقسیم می شوند که می توانیم به موارد ذیل اشاره داشته باشیم:

  • جاروبرقی خانگی: در همه منازل این نوع از جاروبرقی ها موجود هستند، جارو برقی های خانگی اولین و متداول ترین جاروبرقی ها هستند، که کاربرد آن ها برای منازل و واحدهای مسکونی می باشد، پاکت این نوع جاروبرقی به عنوان فیلتر محسوب می شود و دارای یک پمپ است که از طریق آن قدرت مکش تنظیم می شود.
  • جاروبرقی هتلی: از این جارو برقی یا مکنده در هتل ها، خوابگاه ها و پانسیون ها استفاده می شود، این نوع جارو برقی ها متناسب با محیط های فوق طراحی شده است و هم قدرت مکش بالا دارد و هم این که قابل حمل است.
  • جاروبرقی تجاری: این نوع از جارو برقی ها به جارو برقی های سطلی معروف هستند و در محیط هایی مثل کارواش ها کاربرد دارند.
  • جارو برقی نیمه صنعتی: قدرت این جاروبرقی نسبت به تجاری و خانگی بسیار زیاد است و به دلیل داشتن بدنه فولادی از استحکام زیادی برخوردار است، ابعاد و مخزن این جارو برقی ها نسبت به جارو برقی خانگی و تجاری بزرگتر است، یکی دیگر از انواع جاروبرقی، جاروبرقی های صنعتی است که به صورت مجزا آن را بررسی می کنیم.

در نظر داشته باشید خرید اینترنتی جاروبرقی صنعتی را در سایت تمیز گستر اندیشان میتوانید انجام دهید.

جاروبرقی صنعتی چیست؟

از قدرتمندترین جاروبرقی ها، جاروبرقی صنعتی سه موتوره هستند، جاروبرقی های صنعتی با توجه به ویژگی های خاصی که دارند برای محیط های صنعتی بسیار کاربرد دارند، آلودگی های موجود در محیط های صنعتی استفاده از جارو برقی های خاص مثل جاروبرقی های صنعتی را ضروری می کند، در جاروبرقی های صنعتی موتور توربینی به کار رفته است و همین عامل سبب شده است که عملکرد آن پیوسته باشد، قدرت مکش جاروبرقی صنعتی بسیار بالاست که دلیل آن هم وجود خلا بالا سی درصد است که آن هم ناشی از به کارگیری پمپ هایی مثل بیلد، لوب، نتوری و ساید چنل است.

بدنه جاروبرقی های صنعتی بسیار مستحکم است و از آنجا که خلا داخل آن بسیار بالا است، بدنه آن نیز از فولاد تشکیل شده است و برای مقاومت بیشتر در محیط های صنعتی با موادی مانند اپوکسی پوشش داده می شود. در جاروبرقی های صنعتی می توان از برخی فیلترها که در برابر گرما مقاوم هستند نیز استفاده کرد. سیستم نظافت در این نوع جاروبرقی ها به دو صورت اتوماتیک و دستی است که در نوع دستی، دستگاه اهرم بر روی بدنه قرار دارد. تفاوت جاروبرقی صنعتی و معمولی را در این ماله مشاهده کنید.

جاروبرقی صنعتی

انواع جاروبرقی صنعتی

جاروبرقی های صنعتی در انواع مختلفی است، انواع جاروبرقی صنعتی را با توجه به نوع کاربرد می توانیم دسته بندی کنیم، البته در مواردی ممکن است که نیازمند دسته بندی دقیق تر باشد، مدل های مختلف جاروبرقی صنعتی که متعلق به شرکت های گوناگونی هستند می توانند مرزهای این دسته بندی را جابجا کنند که ما به معمول ترین دسته بندی، انواع جاروبرقی صنعتی اشاره خواهیم کرد.

جاروبرقی صنعتی متعارف

جاروبرقی های صنعتی متعارف بیشترین قدرت مکندگی که دارند برابر 2500-3000 میلی متر آب است، با این قدرت مکش این جاروبرقی قادر است انواع ضایعات، مواد و پسماندهای موجود در محیط های صنعتی را جمع آوری کند. جاروبرقی متعارف صنعتی یک وسیله مناسب برای کاربرد در نظافت روزانه کارگاه ها و کارخانه ها می باشد. 

نکات قابل توجه در خرید جاروبرقی صنعتی را در این مقاله میتوانید مشاهده کنید.

جاروبرقی صنعتی سنگین کار

جاروبرقی های صنعتی سنگین کار یکی دیگر از انواع جاروبرقی های صنعتی هستند، این جاروبرقی صنعتی دارای قدرت مکندگی 4000 الی 6000 میلی متر آب است که بسیار بالاست و همچنین از مخزن های بزرگ 100 الی 200 لیتری تشکیل شده است، با استفاده از این جاروبرقی صنعتی می توان مواد سنگین و آلودگی ها با حجم بالا را تمیز کرد، کاربرد آن بیشتر در صنعت فولاد، سیمان و ... است.

جاروبرقی صنعتی تخصصی

از دیگر انواع جاروبرقی صنعتی، جاروبرقی های صنعتی تخصصی است، کاربرد این نوع از جاروبرقی ها به صورت تخصصی است، در برخی از صنایع با توجه به مواد و آلودگی هایی که وجود داشت و نمی شد از جاروبرقی های صنعتی عمومی استفاده کرد، جاروبرقی صنعتی تخصصی مرتبط ایجاد شد.

جاروبرقی صنعتی دو موتوره

جارو برقی صنعتی ضد انفجار و مکنده هواکار

یکی دیگر از انوع جاروبرقی های صنعتی، جارو برقی صنعتی ضد انفجار است، در محیط هایی که در آن ها احتمال انفجار وجود دارد از این نوع  جاروبرقی ها استفاده می شود، در جاروبرقی ضد انفجار صنعتی از موتور الکتریکی استفاده نشده است و مکنده آن هواکار است، در قسمت های الکتریکی جارو برقی نیز از عایق کاری دقیق استفاده شده است و از ایجاد جرقه و به دنبال آن انفجار جلوگیری می کند.

غبارگیر صنعتی

یکی دیگر از انواع جاروبرقی صنعتی، غبارگیر صنعتی است که دارای سرعت مکندگی بالاست، این جارو برقی گرد و غبار معلق در هوا را سریع جمع می کند و از آنجا که فیلتر آن قوی است نمی گذارد که گرد و غبار به محیط باز گردد.

تفاوت جاروبرقی صنعتی و معمولی

جاروبرقی صنعتی و جاروبرقی معمولی تفاوت هایی را از لحاظ سیستم مکندگی، فیلتراسیون و مخزن دارد که در ادامه توضیح خواهیم داد:

  • از آنجا که در جاروبرقی صنعتی از موتورهای زیادی استفاده می شود، قدرت مکش آن نسبت به جاروبرقی معمولی بیشتر است.
  • فیلترهای جاروبرقی صنعتی را لازم نیست مرتب تعویض کنید، چون فیلترهای آن ها مخروطی است و در حدود 80 متر مساحت دارد.
  • جاروبرقی های صنعتی بر خلاف جاروبرقی معمولی به منظور جمع آوری زباله مجهز به مخزن است و در آن کیسه و پاکت وجود ندارد.

جاروبرقی صنعتی سه موتوره

نظرات کاربران
(0)
هیچ دیدگاهی وجود ندارد
دیدگاه خود را بنویسید
*
*
*