تشریح بخش های مختلف شیر آب اتوماتییک

تاریخ انتشار: 97-06-18 16:06:10 یکشنبه
نمایش: 490
(0 رای)

حتما تا به حال مشاهده کرده اید که بسیاری از افراد در هنگام حمام رفتن، شستن ظرف ها و یا حتی مسواک زدن مقدار بسیار زیادی آب را هدر می دهند، این افراد می توانند با استفاده از شیر آب اتوماتیک در مصرف آب صرفه جویی کنند. تا به حال برایتان این سوال پیش آمده است که آیا روشی وجود دارد که بتوان از این هدر رفت آب جلوگیری کرد؟ امروزه با وجود کمبود بسیار شدید آب جلوگیری از هدر رفت آب و در واقع صرفه جویی در مصرف آب علی الخصوص آب شرب می تواند یکی از مهم ترین دغدغه های هر شخصی در زندگی باشد. خرید آنلاین شیر اب اتوماتیک را نیز به راحتی میتوانید در سایت تمیز گستر اندیشان انجام دهید.

شیر آب اتوماتیک چیست؟

شیر آب اتوماتیک یک محصول فوق العاده کاربردی می باشد که برای جلوگیری از هدر دادن آب مورد استفاده قرار می گیرد، این نوع از شیرهای آب در سال های اخیر وارد بازارهای ایران شده و خیلی زود موفق شد که به محصولی پر فروش تبدیل شود. امروزه از شیر آب چشمی در بسیاری از شرکت ها و مراکز دولتی و .... استفاده می شود که در ادامه این مطلب به بررسی کاربردهای این شیر در این مراکز نیز می پردازیم.

صرفه جویی در آب با شیر آب اتوماتیک

سوالی که در رابطه با این شیر آلات به ذهن می رسد این است که این شیر آلات چگونه باعث صرفه جویی در آب می شود؟ در پاسخ به این سوال باید گفت که در طراحی شیر آب اتوماتیک ساختاری به کار رفته است که باعث می شود به محض این که دست خود را از زیر این شیر کنار بردید آب شیر قطع شود، به این ترتیب هنگامی که مسواک می زنید در صورتی که دست خود را از زیر شیر آب بردارید آب شیر قطع می شود و دیگر نگران هدر رفت آب نخواهید بود، یا هنگامی که زیر دوش حمام هستید و می خواهید موهای خود را با شامپو بشویید کافی است برای قطع شدن آب از زیر دوش کنار رفته و برای وصل شدن آب نیز دوباره به زیر دوش بازگردید. البته صرفه جویی در آب تنها یکی از مزیت های استفاده از شیر آب اتوماتیک می باشد و این شیر ها مزیت های بسیار زیاد دیگری را نیز دارا می باشند، مزیت هایی همانند بهداشتی بودن استفاده از این شیرها چرا که دیگر نیازی نیست با دست خود آن را لمس کنید. بررسی شیر اب اتوماتیک و کاربرد آن را در این مقاله مطالعه کنید.

شیر آب اتوماتیک

انواع شیر آب اتوماتیک

شیر آب اتوماتیک دارای انواع متنوعی می باشد که هر کدام از این مدل ها در جای خاصی به کار می رود، یکی از معروف ترین و پر فروش ترین مدل های شیر آب اتوماتیک مدلی است که در روشویی ها و آشپز خانه ها استفاده می شود، از آن جایی که در روشویی دستشویی ها و همین طور در آشپزخانه ها به دلیل شست و شوی روزانه نیاز است که چندین بار آب قطع و وصل شود نیاز به این شیر ها بسیار احساس می شود، یکی دیگر از انواع شیر آب اتوماتیک مدلی است که در حمام به کار رفته است و به صورت دوش می باشد تا در صورتی که از زیر دوش کنار رفتید آب به صورت خودکار قطع شود. برای دانستن مکانیزم کارکرد شیر آب اتوماتیک این مقاله را حتما مشاهده کنید.

کارکرد شیر آب اتوماتیک چگونه است؟

یکی از سوالات مهم در رابطه با شیر آب خودکار درباره نحوه کارکرد این شیرهای آب می باشد، در ساخت شیر آب اتوماتیک از یک چشمی استفاده شده است که در صورتی که جسمی را زیر شیر مشاهده و احساس کند این شیر آب را وصل می کند و در صورتی که چیزی در زیر آن مشاهده نشود آب قطع می شود. در این روند ممکن است مشکلاتی به وجود بیاید که دو مورد از این مشکلات را بیان کرده و راه حلی که در ساخت این شیر برای حل مشکلات استفاده شده است را نیز بیان می کنیم. شیر آب اتوماتیک چگونه باعث صرفه جویی در مصرف آب میشود؟ برای پاسخ به این سوال در ابتدا باید این مقاله را مطالعه کنید.

اختلال در عملکرد شیر در محیط های با نور طبیعی

در محیط هایی که نور طبیعی وجود دارد این شیر ممکن است دچار اختلالاتی شود که برای حل این مشکل از چندین مورد نویز گیر استفاده شده است و امروزه کمتر شاهد این مشکل در کارکرد شیر آب خودکار هستیم.  اگر میخواهید توضیحاتی در مورد شیر آب اتوماتیک را بخوانید این مقاله را مطاله کنید.

شیر آب چشمی

افت ولتاژ و مشکلات به وجود آمده در شیر آب خودکار

مشکل دیگر این شیرها زمانی اتفاق می افتاد که جریان برق به صورت ناگهانی دچار افت ولتاژ می شد که برای حل این مشکل نیز سازندگان این محصول از مدار تغذیه سویچینگ با گستره ولتاژ بالا استفاده کردند و امروزه این مشکل نیز کاملا حل شده است.  فواید استفاده از شیر آب اتوماتیک را در این مقاله میتوانید مشاهده کنید.

کاربرد شیر آب اتوماتیک

اگر دارای هتل و یا رستورانی هستید که می خواهید علاوه بر صرفه جویی در مصرف آب بهداشت را نیز رعایت کنید تا توجه مشتریان شما به این نکته جلب شود و مشتریانی ثابت را داشته باشید می توانید با استفاده از شیر آب اتوماتیک در سرویس های بهداشتی و همین طور در آشپزخانه رستوران و هتل خود به آن ها نشان دهید که برای سلامتی آن ها ارزش قائل هستید و بهداشت محیط را رعایت می کنید. شیر اتوماتیک علاوه بر بهداشتی بودن و صرفه جویی در آب بسیار شیک می باشد و استفاده از آن باعث شیک تر دیده شدن محیط می شود بنابراین می توانید از این شیرها در شرکت خود نیز استفاده کنید.

شیر آب برقی

نظرات کاربران
(0)
هیچ دیدگاهی وجود ندارد
دیدگاه خود را بنویسید
*
*
*