دست خشک‌کن وسیله‌ای عالی برای رعایت بهداشت

تاریخ انتشار: 97-07-02 11:07:05 دوشنبه
نمایش: 614
(0 رای)

این روزها که رعایت بهداشت برای افراد مهم و ضروری است و به آن اهمیت می‌دهند دست خشک‌ کن وسیله‌ای عالی است که به موضوع رعایت بهداشت فردی کمک می‌کند، باوجوداین وسیله دیگر احتیاجی به حوله نیست، حوله‌هایی که توسط چند نفر استفاده می‌شوند و در بهداشتی بودن آن باید شک داشت. بهترین مدل دست خشک کن را در سایت ما میتوانید مشاهده کنید.

کاربرد دست خشک‌کن چیست

دست خشک‌ کن برقی وسیله‌ای  جهت خشک‌کردن دست‌ها به‌صورت مکانیزه است. خشک‌کن‌ها روی دیوار نصب می‌شوند و با استفاده از یک چشمی الکترونیکی موجود در دستگاه کار می‌کنند. وقتی دست‌ها زیر آن قرار بگیرد دست خشک‌کن شروع بکار می‌کند. باوجود برخی تبلیغات منفی در این زمینه، در تمام  دنیا از دست خشک‌کنها به‌عنوان یک وسیله کاربردی در سرویس‌های بهداشتی بخصوص سرویس‌های بهداشتی عمومی استفاده می‌شود. خرید آنلاین دست خشک کن را در سایت تمیز گستران میتوانید انجام دهید.

دست خشک کن

مزایای دست خشک‌کن 

با توجه به اینکه خیلی از بیماری‌ها از طریق لمس اجسام غیربهداشتی منتقل می‌شوند، در این مورد حساسیت مردم در مورد سرویس‌های بهداشتی بیشتر است، با استفاده از دست خشک‌کن می‌توان کمک شایانی به موضوع بهداشت در سرویس‌های بهداشتی کرد.  این وسیله جزو یکی از وسایل سرویس بهداشتی است که استفاده از آن با رضایت مردم همراه بوده است. آشنایی با کارکرد دست خشک کن برقی و انواع آن را در این مقاله مشاهده کنید.

از ویژگی‌های مهم  آن می‌توان گفت؛ وسیله‌ای مناسب جهت کاهش هزینه‌های خرید دستمال‌کاغذی است و صرفه‌جویی در مصرف بیش‌ازحد دستمال‌کاغذی را همراه دارد و ما با داشتن این دستگاه به محیط‌زیست و حفظ درختان نیز کمک کرده‌ایم. در ضمن دست خشک‌کن‌ها با سرعت بالایی که دارند در زمان شلوغی سرویس‌های بهداشتی باعث کاهش ترافیک و شلوغی در دستشویی‌ها می‌شوند. نحوه خرید آنلاین دست خشک کن را در این مقاله بخوانید.

مزیت‌های کلی این وسیله را می‌توان این‌چنین بیان کرد که: به‌طور خلاصه باعث خشک‌کردن دست‌ها بدون برخورد با اشیاء و درنتیجه عدم انتقال باکتری‌ها، حفظ بهداشت فردی و محیط، صرفه‌جویی در زمان، هزینه و حفظ محیط‌ زیست، کاهش کربن و گاز دی‌اکسید کربن، صرفه‌جویی در مصرف برق و ایجاد حرارت کمتر می‌شود. دست خشک کن های برقی چه کاربردی داردند؟ جواب این سوال را در این مقاله بخوانید.

دست خشک کن برقی

توضیحاتی در مورد دست خشک کن را در این مقاله میتوانید بخوانید.

انواع دست خشک‌کن

این وسیله به‌طورکلی به 2 دسته تقسیم می‌شوند: 

1. دست خشک‌کن‌های دستی که با فشردن یک دکمه روشن می‌شوند و با خروج باد گرم دست‌ها را خشک می‌کنند، این مورد بیشتر برای مو خشک‌کن و به‌عنوان سشوارهای استخرهای عمومی کاربرد دارد، با توجه به اینکه تعداد افرادی که از آن استفاده می‌کنند و زمان استفاده زیاد است، امکان استفاده از چشمی الکترونیک برای روشن شدن اتوماتیک وجود ندارد.

2. دست خشک‌کن‌های اتوماتیک: با توجه به چشمی الکترونیکی که در دستگاه تعبیه‌شده است با نزدیک شدن دست‌ها روشن می‌شود و با دور شدن دست‌ها از دست خشک‌کن خاموش می‌شود.

انواع دست خشک‌کن صنعتی

1- دست خشک‌کن هتلی، اتوماتیک، دیواری، استخری، بیمارستانی

2- مو خشک‌کن و بدن خشک‌کن استخری

3- بدن خشک‌کن هتلی و خانگی

4- سشوار هتلی 

مکان‌هایی که  در آنها دست خشک‌کن دستشویی مورداستفاده قرار می‌گیرد

 • منازل
 • ادارات و شرکت‌ها
 • هتل‌ها
 • کافی‌شاپ‌ها و رستوران‌ها
 • ترمینال‌های مسافربری
 • رستوران‌های بزرگ
 • مراکز توریستی  اقامتی
 • سرویس‌های بهداشتی عمومی
 • استخرها
 • فروشگاه‌ها
 • فرودگاه‌ها
 • مساجد
 •  کارخانه‌ها، کارگاه‌ها

دست خشک‌کن‌ها بر اساس دسته‌بندی و قدرت و تعداد افرادی که از آن استفاده می‌کنند به 3دسته تقسیم  می‌شوند:

 •   خشک‌کن سوپر جت که قدرت آن بین 1800 تا 2500 وات است و برای مکان‌های شلوغ و بازه افراد 40 تا 80 نفر استفاده می‌شود و خیلی سریع آب را از روی دست‌ها خشک می‌کند.
 •  خشک‌کن جت که قدرت آن بین 1000 تا 1800 است و برای بازه افراد بین 10 تا20 نفر قابل‌ استفاده است.
 •  خشک‌کن اتوماتیک که قدرت آن بین 600 تا 1000 است و کاربرد خانگی دارد.

بهترین مدل دست خشک کن

نکات مهم در خرید خشک‌کن دست 

1- در هنگام خرید و انتخاب محصول باید دقت کنیم، چون این وسیله در محیط سرویس‌های بهداشتی استفاده می‌شود باید بررسی لازم انجام شود که ویژگی مقاوم بودن در برابر آب و رطوبت را داشته باشد.

2- در انتخاب محصول ظاهر محصول هم اهمیت دارد و با توجه به مکانی که استفاده می‌شود استحکام بدنه و رنگ‌بندی آن را نیز باید در نظر گرفت. خوشبختانه این محصولات با بدنه‌های پلاستیکی مقاوم در رنگ‌های سفید و استیل و طلایی برای هماهنگی با محیط وجود دارد.

3- انواع دست خشک‌کن برای سرویس‌های عمومی و یا مراکز توریستی و رستوران‌ها باید ظاهر شکیل و مستحکم داشته باشد و  ویژگی‌هایی همچون سنسور برای قطع شدن برق در زمان‌هایی که دستگاه دچار اختلال می‌شود را داشته باشد.

4- دست خشک‌کن‌های موجود در بازار تقریباً کارایی یکسانی دارند اما درنهایت  موضوعی که مهم است باید به کیفیت محصول، ضمانت و خدمات پس از فروش محصول انتخابی هم توجه شود که بتوانیم بهترین دست خشک‌کن باکیفیت را تهیه کنیم.

نظرات کاربران
(0)
هیچ دیدگاهی وجود ندارد
دیدگاه خود را بنویسید
*
*
*