میز نور نقاشی و انواع آن

تاریخ انتشار: 97-07-29 15:07:02 یکشنبه
نمایش: 888
(0 رای)

میز نور نقاشی  یکی از ابزارهای مهم در زمینه نقشه کشی و طراحی است. میز نور طراحی مورد استفاده تعداد زیادی از طراحان و مهندسان نقشه کشی می باشد. امروزه مدل های متفاوتی از میزهای نوری طراحی در بازار موجود است و انتخاب از بین آن ها کار ساده ای نیست. در این مقاله قصد داریم نکات طلایی را با شما در میان بگذاریم که باید در هنگام خرید یک میز نور نقاشی به آن توجه داشته باشید. میز نور مناسب خود به همراه قیمت میز نور نقاشی را از تمیز گستر اندیشان میتوانید تهییه کنید.

استفاده از میز نور های پیش ساخته 

این سوالی است که اغلب کسانی که قصد دارند یک میز نور معماری برای خودشان و یا شرکت شان تهیه کنند از خود می پرسند. همان طور که اطلاع دارید میز نور یکی از ابزارهای طراحی است که قیمت آن به خاطر استفاده از تکنولوژی های خاص کمی بالاتر از دیگر وسایل است. به همین خاطر طراحان برای تهیه آن وسواس خاصی دارند. و باز به همین دلیل عده ای به این فکر می افتند که به جای خریدن یک میز نور نقاشی پیش ساخته، اقدام به ساختن یک میز نور نقاشی کنند. این کار هزینه های خرید را تا حد زیادی پایین می آورد و صرفه جویی خوبی برای طراح دارد. ولی آیا این انتخاب، انتخاب خوبی هم هست؟ اگر فقط هزینه را مد نظر قرار دهیم، بلی. زیرا هزینه ای که برای ساختن یک میز نور می کنید به طرز چشمگیری پایین تر از مدل های پیش ساخته خواهد بود. ولی، نکته اینجاست که اغلب مدل های ساخته شده کارایی، مقاومت و کیفیت میزهای نوری تولید شده را ندارند. نباید فراموش کرد که میز نور نقاشی جزء وسایلی است که یک طراح هر روز هفته با آن درگیر است و قرار است سال ها از آن استفاده کند. پس آیا بهتر نیست یک میز نوری تهیه کرد که بهترین کیفیت و بهترین جنس را داشته باشد؟ و دارای ضمانت نامه معتبر بوده و ماندگاری بالایی داشته باشد؟ برای دانستن  مدل های مختلف میز نور پرتابل این مقاله را بخوانید. اگر میخواهید میز مهندسی و کاربرد آن را بدانید این مطالب را حتما بخوانید.

 میز نور نقاشی

کیفیت مواد به کار رفته در ساخت میز نور طراحی

در خرید میز نور نقاشی نخستین چیزی که باید به آن توجه داشته باشید کیفیت مواد و متریالی است که از آن برای تولید میز نور استفاده شده است. فراموش نکنید که شما می خواهید سالیان درازی از این میز نور استفاده کنید. پس میز نوری که می خرید لازم است کیفیت لازم را داشته باشد. در ادامه به بررسی جزئی تر قسمت های مختلف میز نور نقاشی می پردازیم. 

برای آشنایی با مشخصات و قیمت میز نور معماری این مقاله را بخوانید.

 

اهمیت پایه های میز نور طراحی

پایه های میز اگرچه زیاد به چشم نمی آید ولی دارای اهمیت بالایی است. به این دلیل که قرار است از میز نور خریداری شده سالیان سال استفاده کنید. پس باید پایه های آن توان کافی برای تحمل وزن را داشته باشد. همچنین لازم است در برابر ضربات و آسیب های احتمالی مقاوم باشد. و در هنگام جا به جایی مستحکم و پایدار باقی بماند. بهترین مدل در پایه های میز نور نقاشی مدلی است که اصطلاحاً به آن قایقی می گویند. این مدل پایه استحکام لازم را داشته و به این دلیل که به وسیله یک پروفیل میانی محافظت می شود کمتر دچار لغزش و یا لق خوردگی می گردد. نکته دیگر درباره پایه ها، رنگ آن است؛ که ممکن است در اثر جا به جایی و حرکت دچار خش و یا پریدگی رنگ شود. به همین دلیل بهترین مدل رنگ برای پایه ها رنگ های الکترواستاتیکی و یا کوره ای است. این مدل رنگ ضد خش بوده و ظاهری برجسته دارد.   اگر میخواهید آشنایی با نحوه استفاده از میز نور را بدانید این مطلب را بخوانید.

قابلیت تنظیم ارتفاع و شیب میز نور طراحی

یک میز نور نقاشی استاندارد باید قابلیت تنظیم ارتفاع را داشته باشد. و همچنین شیب میز نور نقاشی نیز بایستی قابل تنظیم باشد. برای تنظیم ارتفاع و شیب میز در مدل های مختلف از سبک های متفاوت و ابزارهای متفاوتی استفاده شده است. از پیچ های گردان گرفته تا پیچ های قوس دار و قابل تنظیم. نمی شود گفت کدام مدل از دیگر مدل ها بهتر است. در حقیقت اینجا حق انتخاب برای طراح است که با توجه به ویژگی هایی که انتظارش را دارد، میز مورد نیازش را انتخاب کند. ولی فراموش نکنید میزهایی که قابلیت تنظیم ارتفاع و شیب را ندارند اصلاً گزینه مناسبی نیستند؛ و در دراز مدت می توانند برای شما مشکلاتی از قبیل گردن درد و آسیب های نخاعی را ایجاد کنند.

 میز نور

قابلیت مونتاژ

اغلب مدل های مختلف میز نور طراحی فضای زیادی را اشغال می کنند. و به همین خاطر گاهی نیاز است که آن ها را از محیط خارج کرد. به همین دلیل قابلیت جدا سازی قطعات میز و دوباره سرهم کردن آن یا به بیانی دیگر قابلیت مونتاژ و دمونتاژ مجدد میز نور نقاشی می تواند اهمیت بالایی برای طراح داشته باشد. اگر با مشکل کمبود فضا مواجه هستید در هنگام خرید میز نور نقاشی حتماً به این بخش توجه داشته باشید.

صفحه میز نور طراحی

مهم ترین بخش یک میز نور نقاشی صفحه رویی آن است که طراحان و مهندسان با آن سروکار دارند. یک صفحه استاندارد باید سطحی صیقلی داشته باشد، ضد خش باشد و ترجیحاً مکان هایی برای قرار دادن وسایلی از قبیل مداد و خط کش و راپید و غیره داشته باشد. ضمن اینکه صفحه رویی باید به اندازه کافی ضخیم و مات باشد که هنگام نوردهی چشم طراح را آزار ندهد و باعث خستگی زود هنگام او نشود.

توصیه آخر اینکه در هنگام خرید میز نور نقاشی به گارانتی آن نیز دقت کنید. داشتن گارانتی مناسب خود تأیید کننده کیفیت میز نور خریداری شده است.

 میز نور a3

نظرات کاربران
(0)
هیچ دیدگاهی وجود ندارد
دیدگاه خود را بنویسید
*
*
*