میز نقشه کشی پرتابل و مشخصات آن

تاریخ انتشار: 97-08-02 13:08:40 چهارشنبه
نمایش: 365
(0 رای)

مهندسان، معماران و هنرمندان گرامی! چنانچه از افراد متبحر و هنرمندان بی مانند حرفه ی خود هستید، قطعاً اهمیت ابزار کار خوب و مناسب از جمله میز نقشه کشی تاشو را می دانید. دانشجویان عزیزی که قرار است مهندسان، معماران و هنرمندان آینده ی این مرز و بوم باشید؛ با این مطلب همراه باشید تا یکی از مهم ترین ابزارهای عملی رشته تان را به شما معرفی کنیم. خرید اینترنتی میز نقشه کشی را در سایت تمیز گستر اندیشان به راحتی میتوانید انجام دهید.

آیا میز نقشه کشی تاشو متفاوت با میزهای دیگر است؟

این میز با میزهای معمولی فرق دارد. شما نمی توانید بر روی هر میزی نقشه ها یا طراحی های خود را بی عیب و نقص بکشید. کار طراحی رشته معماری یا نقشه کشی های مهندسی با طرح ها و نقاشی های دیگر تفاوت بسیار دارد. برای این کارها نیز همانند هر کار دیگری نیازمند وسایل و ابزار تخصصی کار هستید که به همین منظور طراحی و ساخته شده باشند و شما را در اجرای دقیق و درست طرحتان یاری رسانند. میز نقشه کشی از جمله مواردی است که در کارهای گرافیکی بسیار مورد استفاده قرار میگیرد. براید انستن  میز نقشه کشی و انواع آن این مقاله را بخوانید.

میز نقشه کشی

میز نقشه کشی چیست؟

میز نقشه کشی تاشو یا میز رسم دارای پایه ای مخصوص است که در چند جا پیچ های متحرکی دارد و برای تنظیم زوایای مختلف پایه ها طراحی شده است. به وسیله ی این پیچ ها و قطعات متحرک می توان، زاویه ی قرار گیری میز را تنظیم کرد و ارتفاع مورد نیاز را در آن ایجاد نمود و شیب دلخواه و مناسب را نیز به سطح میز داد. میز نقشه کشی تاشو هم چنین دارای یک سطح کاملاً صاف و مسطح است. روکش این سطح به گونه ای ساخته می شود که کوچک ترین برجستگی، فرورفتگی و انحنایی نداشته باشد و برای قرار دادن کاغذ نقشه و طرح روی آن کاملاً مناسب و بی نقص باشد.  قیمت های مختلف میز نقشه کشی حرفه ای را در اینجا بخوانید.

انواع میز نقشه کشی

میز نقشه کشی تاشو می تواند از جنس ها و مواد گوناگون ساخته شده باشد. بسته به جنس سطح میز نقشه کشی تاشو و پایه های ساخته شده برای آن انواع میز نقشه کشی تاشو نیز متفاوت است. مثلاً در برخی میزهای نقشه کشی، سطح میز از جنس ام دی اف ساخته می شود که جنس با دوامی است و سطح صاف و یکدستی دارد و یا از یک نوع روکش رنگ به صورتی که ضد خش باشد، استفاده می شود؛ یا در گوشه ها و لبه های میز از پی وی سی استفاده می شود که دوام میز را افزایش می دهد. بهتر است قطعات مخصوصاً پیچ های میز از جنس خوب و با دوامی باشند که هم به راحتی قابل استفاده باشند و هم به عنوان قسمت متحرک پرکاربرد میز، در طی استفاده ی مکرر زود خراب و بی استفاده نشوند. هم چنین برخی از میزها دارای پایه هایی بسیار مقاوم هستند که انتخاب آن ها توصیه می شود. برای دانستن  بهترین مرکز فروش میز نقشه کشی این مقاله را بخوانید.

برخی از انواع میزهای نقشه کشی دارای امکان مونتاژ هستند. شما می توانید فقط در مواقعی که به میز نیاز دارید قطعات آن را روی هم مونتاژ نمایید و پس از پایان کار خود مجدداً آن را دمونتاژ نموده و جمع نمایید. استفاده از این میزها به خصوص نزد کسانی که با مشکل کمبود جا مواجه هستند، بسیار پرکاربرد و پر طرفدار خواهد بود.

میز نقشه کشی پرتابل

استفاده از میز نقشه کشی

شما با تنظیم ارتفاع میز نقشه کشی تاشو می توانید بسته به نیاز خود به صورت ایستاده یا نشسته از آن استفاده نمایید. در استفاده از میز نقشه کشی تاشو زاویه ای متناسب با خود تنظیم کنید تا در کشیدن و رسم کردن، دشواری نداشته باشید. می توانید بر بالای میز نقشه کشی تاشو چراغ مطالعه قرار دهید یا نور مکان خود را به شکلی تنظیم کنید که در زمان کشیدن نقشه، روی میز سایه نیفتد و رسم و طراحی شما را دچار مشکل نکند. استفاده از این میز برای نقشه کشی و طراحی می تواند یک زیربنای خوب و مطمئن برای ابتدای کار شما باشد. به این ترتیب کیفیت رسم های شما افزایش می یابد و هم چنین نقایص کار خود را در یک بستر عاری از نقص، بهتر درخواهید یافت.

قیمت میز نقشه کشی

بسته به اینکه میزهای نقشه کشی چگونه طراحی شده اند یا از چه مواد اولیه و قطعاتی ساخته شده اند، قیمت های متفاوتی برای آن ها وجود دارد. طبیعی است هر چه میز از قطعات و مواد باکیفیت تر و بادوام تری ساخته شده باشد، قیمت آن نیز بالاتر خواهد رفت. شاید برای ابتدای کار عملی دانشجویی خود نخواهید هزینه ی زیادی پرداخت کنید؛ اما پیشنهاد می کنیم نوع باکیفیت را تهیه کنید زیرا می تواند سالیان سال برای شما کار کند و هزینه ی تعویض یا تعمیر بر دوشتان نخواهد گذاشت.

هم چنین اگر قطعات میز امکان مونتاز و دمونتاژ داشته باشند، به دلیل وجود طراحی خاص برای ایجاد این امکان، ممکن است قیمت بالاتری نسبت به انواع دیگر داشته باشند. توصیه ی ما این است که از همین حالا بر روی خرید میزی سرمایه گذاری کنید که قرار است سال های سال برای شما کار کند و مورد استفاده تان باشد.

یک میز ارزان قیمت ممکن است به صورت موقت و مقطعی کار شما را راه بیندازد؛ اما از آنجا که شما مهندسان و معماران آینده کشور هستید، نیاز به نوع کاربردی و مقاوم آن خواهید داشت؛ پس صرف هزینه ی نسبتاً بالاتر برای این منظور را ولخرجی ندانید!

خرید میز نقشه کشی

شما می توانید همین حالا و با یک کلیک، میز نقشه کشی تاشو مورد نیاز خود را سفارش دهید و آن را در محل خود دریافت نمایید. با مراجعه به اطلاعات محصول می توانید ویژگی های کامل آن را بررسی کنید و متناسب با نیازتان، سفارش خود را در خصوص آن ثبت نمایید. ما اینجاییم تا شما را از رنج راه و مصایب ترافیک برای خرید ابزار مورد نیازتان معاف کنیم. پس معطل نکنید؛ منتظرتان هستیم!

میز نقشه کشی حرفه ای

نظرات کاربران
(0)
هیچ دیدگاهی وجود ندارد
دیدگاه خود را بنویسید
*
*
*