میز نقشه کشی و انواع آن

تاریخ انتشار: 97-08-06 10:08:38 یکشنبه
نمایش: 412
(0 رای)

میز نقشه کشی یکی از ابزارهای لازم و کاربردی در رشته معماری است که بسیار کاربردی می باشد. این میز دارای خصوصیات و ویژگی های مختلفی است که در ادامه بیشتر به آن ها خواهیم پرداخت. در حفظ و نگهداری این میز می بایست دانشجویان عزیز کوشا باشند. تمیز گستر اندیشان بهترین مدل های این محصول به همراه قیمت میز نقشه کشی را در خود جای داده است. میز نقشه کشی تاشو و مدل های دیگر آن را در سایت ما مشاهده کنید.

انواع میز نقشه کشی

در رشته معماری با ابزارهای مختلفی روبه رو خواهید شد که یکی از مهم ترین آن ها انواع میز نقشه کشی است. این میز دارای انواع و ابعاد مختلفی است و از کاربردی ترین ابزارهای نقشه کشی شناخته می شود. ویژگی های مختلفی برای این نوع میز وجود دارد که می تواند شما  را در خرید آن یاری رساند. دانشجویان رشته معماری به این ابزار نیاز اساسی دارند بنابراین می بایست در ابتدا اطلاعاتی کلی در رابطه با آن کسب کنند. خرید اینترنتی میز نقشه کشی را در سایت تمیز گستر اندیشان میتوانید انجام دهید.

در این مقاله سعی خواهیم کرد در رابطه با انواع میز نقشه کشی اطلاعاتی را در اختیارتان قرار دهیم و ویژگی‌های این ابزار را برای شما عزیزان بازگو نماییم. همچنین در ادامه در رابطه با کاربرد این وسیله اطلاعاتی را در اختیارتان قرار خواهیم داد و به نحوه خرید اینترنتی آن خواهیم پرداخت. پس توصیه می کنیم هم چنان با ما باشید تا با این میز بسیار کاربردی و البته تخصصی بیشتر آشنا شوید. برای دانستن مدل های مختلف میز نقشه کشی پرتابل و مشخصات آن این مقاله را مشاهده کنید.

انواع میز نقشه کشی

ویژگی های انواع میز نقشه کشی

انواع میز نقشه کشی دارای چند ویژگی مهم است که در این بخش به بیان آن ها خواهیم پرداخت و در ادامه توضیحات بیشتری در رابطه با خصوصیت این ابزار کاربردی و مهم ارائه خواهیم داد. این میز از یک صفحه و پایه تشکیل شده است. صفحه به کار رفته در این میز کاملاً مسطح بوده به نحوی که امکان کشیدن نقشه بر روی آن امکان پذیر باشد. این صفحه دارای ویژگی عدم تحرک می باشد و محکم در جای خود قرار گرفته است.

صفحه میز های نقشه کشی سفید رنگ می باشد به طوری که با هر بار کشیدن اشکال مختلف امکان پاک کردن آن ها فراهم باشد. پایه این میز نیز دارای ابعاد مختلفی است که می توان در زمان خرید به آن توجه کافی داشت. یکی از ویژگی های مهم این پایه قابلیت تنظیم ارتفاع آن است که یک مزیت محسوب می شود. در بخش های بعدی اطلاعات بیشتری در رابطه با ابعاد این میز در اختیار شما خوانندگان عزیز قرار خواهیم داد.  قیمت های مختلف میز نقشه کشی حرفه ای را در اینجا ببینید.

جنس انواع میز نقشه کشی

همان طور که در بخش قبلی نیز ذکر کردیم یکی از ابزارهای کاربردی در رشته معماری انواع میز نقشه کشی است. این میز دارای ویژگی و خصوصیات مختلفی است که یکی از مهم ترین آن ها جنسی است که این میز از طریق آن تولید شده است. این ابزار دارای جنس های مختلفی است. اغلب میزهای نقشه کشی از جنس فولاد تهیه و از مقاوم ترین ها شناخته می شوند.

در کنار جنس فولادی این میز می توان به نوع چوبی آن نیز اشاره کرد. میزهای نقشه کشی چوبی نیز با ابعاد و اشکال مختلف وجود دارند که افراد می توانند به خرید آن ها اقدام کنند. در زمان انتخاب انواع میز نقشه کشی توصیه می شود جنس به کار رفته در آن را مورد بررسی قرار دهید و سپس اقدامات خرید را به انجام برسانید.

میز نقشه کشی

ابعاد میز انواع نقشه کشی

انواع میز نقشه کشی دارای انواع مختلفی است که براساس ابعاد و جنس به کار رفته در آن تعیین می شوند. یکی از مهم ترین ویژگی های این میز ابعاد آن است که طبق استانداردهای لازم تعیین می گردد. بزرگ ترین نوع این میز دارای ابعادی در حدود 80*120 سانتی متر می باشد. ابعاد دیگری نیز برای این میز در نظر گرفته شده است که می توان به 60*90 و همچنین 70*100 اشاره کرد.

 یکی از مهم ترین ویژگی های این میز کاربردی قابلیت تغییر ارتفاع آن است که کار را برای تمامی دانشجویان راحتتر نموده است. در واقع شما عزیزان می توانید ارتفاع  انواع میز نقشه کشی را براساس نیاز خود تنظیم کنید. رویه این میز نیز از شیبی برخوردار است که می توان زاویه آن را نیز در جهت مناسب تغییر و تنظیم نمود.

چند نکته مهم در رابطه با نگهداری انواع میز نقشه کشی

در رابطه با نگهداری انواع میز نقشه کشی توجه به چند نکته مهم لازم و ضروری است که در این بخش به بیان آن ها خواهیم پرداخت. این میز داری سطح هموار و مسطحی است که توصیه می شود از کشیدن وسایل و ابزار نوک تیز بر روی آن خودداری نمایید. در واقع برخی از دانشجویان بدون توجه به این موضوع با استفاده از کاتر و وسایل برنده به انواع میز نقشه کشی آسیب جدی وارد می کنند که یکی از آن ها ایجاد خراش بر روی این میز می باشد.

 بنابراین توصیه می کنیم به این مهم بسیار توجه نمایید. به هیچ عنوان توصیه نمی شود بر روی این میز به بریدن کاغذ و مقوا اقدام نمایید. این مورد نیز باعث می شود که انواع میز نقشه کشی دچار مشکلاتی از جمله خراش و بریدگی شود. موضوع مهم بعدی عدم وارد کردن هر نوع ضربه به حاشیه و لبه های این میز می باشد. به صورت کلی میزهای نقشه کشی نیاز به مراقبت های بیشتر دارند که مصرف کنندگان این ابزارها می بایست در حفظ و نگهداری آن ها کوشا باشند.

 میز نقشه کشی تاشو

نظرات کاربران
(0)
هیچ دیدگاهی وجود ندارد
دیدگاه خود را بنویسید
*
*
*