اسکرابر چیست؟

تاریخ انتشار: 97-08-29 12:08:29 سه شنبه
نمایش: 469
(0 رای)

دستگاه اسکرابر به عنوان یکی از متداول ترین دستگاه های شستشوی زمین محسوب می شود و در بیشتر ساختمان های پر جمعیت و ادارات بزرگ از این دستگاه برای تمیز کردن زمین استفاده می شود. امروزه می توان استفاده از مدل های مختلف کف شوی و زمین شوی را هم جز، اسکرابر محسوب کرد. حتی در اماکن مذهبی هم بیشتر از این دستگاه برای شستشوی زمین استفاده می کنند. این دستگاه زمین شوی قادر است که یک محیط وسیع را در کوتاه ترین زمان ممکن تمیز کند بدون اینکه نیاز به اتلاف وقت سرنشین آن باشد. دستگاه اسکرابر به دو دسته تقسیم می شود؛ اسکرابر دستی و اسکرابر سرنشین دار. اسکرابر دستی مثل دستگاه سرنشین دار کاربری راحتی ندارد اما باز هم نسبت به نمونه های قدیمی، کار با آن ساده تر است و در واقع مانند یک ماشین جارو برقی اتوماتیک کار می کند. اما اسکرابر سرنشین دار کاربری بسیار ساده تری دارد و کاربر آن تنها با نشستن در پشت این ماشین می تواند به آن فرمان دهد که به کدام سمت برود. قیمت اسکرابر صنعتی را در سایت تمیز گستر اندیشان میتوانید مشاهده کنید.

اساس کار دستگاه اسکرابر

خرید اسکرابر خانگی را در سایت ما میتوانید به صورت اینترنتی انجام دهید.همانطور که می دانید این دستگاه یک دستگاه مکانیزه است که کاربری بسیار راحتی هم دارد. اساس کار این دستگاه بر پاشیدن آب توسط دستگاه و برس تی زنی که به خود آن متصل است انجام می شود. یعنی در واقع عملکرد آن مثل جاروهای قدیمی است با این تفاوت که نیروی کار انسانی را این بار نیروی الکتریکی تأمین می کند و نیازی به صرف انرژی توسط یک فرد نیست. پس از پخش آب توسط سیستم دستگاه اسکرابر نوبت به تی کشیدن و تمیز کردن زمین می رسد. با این عمل دستگاه اسکرابر باقی مانده ی مواد بر روی زمین را به سطل کثیف منتقل می کند و در واقع زمین را عاری از هر گونه مواد باقی مانده می کند. دستگاه اسکرابر شامل چند بخش می شود که از این بخش ها می توان به مخزن آب تمیز و مواد شوینده، مخزن آب کثیف، برس، تی و سیستم خشک کننده اشاره کرد. هر کدام از این بخش ها در دستگاه اسکرابر وظیفه ی مخصوص به خود را دارند. برای دانستن  قیمت اسکرابر و آشنایی با آن ایین مقاله را بخوانید.

نوع هدایت دستگاه اسکرابر

همانطور که گفته شد دستگاه اسکرابر به دو دسته تقسیم می شود: دستگاه اسکرابر دستی و سرنشین دار. بی شک نوع عملکرد این دو دستگاه در هدایت با هم متفاوت است. در دستگاه اسکرابر دستی جایگاهی برای نشستن کاربر در نظر گرفته نشده و یک کاربر آن را از عقب به سمت جلو می راند. اما در دستگاه اسکرابر سرنشین دار کاربر مانند یک ماشین مکانیزه جایگاهی برای نشستن دارد و با راهنمایی دستگاه مشابه خودرو عمل پاک کردن یک محیط را انجام می دهد. معمولاً این دستگاه برای مکان هایی با مساحت زیاد و پرتراکم پیشنهاد می شود که در واقع عمل پاک کردن آن محیط به وسیله اسکرابر دستی بسیار سخت است. اگر میخواهید با  قیمت اسکرابر و انواع کفشور آشنا شوید این مقاله را بخوانید.

اسکرابر

منبع تغذیه دستگاه اسکرابر

این دستگاه به طور متعارف با نیروی برق یا نیروی الکتریکی تغذیه می شود. اما جدیداً دو نوع دستگاه اسکرابر وجود دارد که منبع تغذیه های متفاوتی دارند. این دو مدل دستگاه به دو دسته تقسیم می شوند دستگاه اسکرابر کابلی و اسکرابر باطری خور. نوع کابلی آن که به برق شهری متصل شده و با استفاده از این منبع برق تغذیه می شود. اما نوع باطری خور آن باید شارژ شود و از نیروی برق در مواقعی که برق قطع شود می تواند استفاده کند. در نتیجه شستشوی دستگاه اسکرابر باطری خور آزادانه تر انجام می شود و نیازی نیست که به نیروی برق متصل شود و سطح بهینه ی کار این دستگاه ها نسبت به نمونه های دیگر آن بالاتر می رود. هر چند که معمولاً در دستگاه اسکرابری که از باطری استفاده می کند، دستگاه نسبتاً کمی سنگین تر می شود اما در عوض سطح صدایی که ممکن است در اثر استفاده از کابل در دستگاه به وجود بیاید کاهش پیدا می کند.

موتور جلوبرنده دستگاه اسکرابر

همانطور که می دانید این دستگاه دارای یک موتور جلوبرنده می باشد. در دستگاه اسکرابری که از موتور جلوبرنده استفاده می کند می توانید دستگاه را به هر طرف که می خواهید راهنمایی کنید. از موتور جلوبرنده در دستگاه هایی استفاده می شود که از نوع سرنشین دار هستند و در واقع در دستگاه اسکرابر بدون سرنشین از این موتورها استفاده نمی شود.

نوع برس استفاده شده در دستگاه اسکرابر

نوع برسی که در این دستگاه استفاده می شود مهم است. نوع این برس ها متفاوت هستند و شامل دو نوع غلطکی و برس های دیسکی می شود. همانطور که می دانید برس های دیسکی حالت دایره ای دارند و بیشتر شبیه به دیسک هستند در حالی که برس های غلطکی بیشتر شبیه به استوانه و غلطک هستند و برای محیط های مناسب اند که در گوشه ها باشد و امکان تمیز کردن آنها به وسیله ی برس های دیسکی نباشد. از برس های دسکی بیشتر برای تمیز کردن کاشی و سرامیک ها استفاده می شود و از برس های رولی برای تمیز کردن خلل و فرج ها استفاده می کنند.

کف شور

افزایش سرعت شستشو با دستگاه اسکرابر

شاید زمانی که نام این دستگاه می آید اغلب ما به این موضوع فکر کنیم که با استفاده از دستگاه اسکرابر، سرعت شستشوی یک مکان بیشتر می شود و این کاملاً درست است. به همین دلیل است که اغلب از دستگاه اسکرابر برای شستن مناطق وسیع استفاده می شود. استفاده از روش های سنتی مانند شستن یک مکان با تی و سطل در حالت بهینه تنها برای منطقه ای به وسعت 160 متر مربع کاربرد دارد در حالی که استفاده از دستگاه اسکرابر می تواند به شما در شستن یک مکان تا وسعت 700 متر مربع هم کمک کند و این برای ادارات بزرگ و مناطق وسیع فوق العاده است.

افزایش کیفیت شستشو

نکته ی بعدی که دستگاه اسکرابر می تواند در شستشو به آن کمک کند، افزایش کیفیت شستشوی یک مکان است. معمولاً شستشوی یک مکان با تی و آب نه تنها به انرژی زیادی نیاز دارد و بهینه نیست بلکه کیفیت بالایی هم ندارد و برای شستن یک مکان با وسعت کم شاید شما مواد شوینده بیشتری مصرف کنید در حالی که به نتیجه ی دلخواه خود هم نمی رسید. در حالی که استفاده از دستگاه اسکرابر به شما کمک می کند که حتی خلل و فرجی هم که به وسیله ی دست به راحتی تمیز نمی شوند، به وسیله ی این دستگاه کاملاً تمیز شوند. گاهاً شما با شستشوی دستی یک مکان فقط باعث توزیع آلودگی در مکان های دیگر می شوید که این توزیع مداوم آلودگی باعث نشر بیماری در مکانی دیگر می شود. در حالی که با استفاده از دستگاه اسکرابر مطمئن می شوید که کار شما کاملاً بدون نقص بوده است و کل مکان مورد نظر به صورت یک دست تمیز شده است.

دستگاه اسکرابر

کاهش زمان خشک شدن

یکی از فواید استفاده از دستگاه اسکرابر، کاهش زمان خشک شدن است. معمولاً دستگاه اسکرابر پس از شستن یک مکان با استفاده از یک تی مخصوص آن مکان را کاملاً خشک می کند در حالی که استفاده از روش دستی این مزیت ها را ندارد و شما با استفاده از نیروی دست نمی توانید این عمل را به سرعت دستگاه انجام دهید. البته استفاده از این روش برای مکان هایی که حاوی کاشی و سرامیک هستند مهم تر است زیرا معمولاً اگر این مکان ها خیس بمانند امکان لیز خوردن افراد بر روی آن ها وجود دارد.

تصویر8

استفاده ی کمتر از مواد شوینده و صرفه ی اقتصادی

یکی از مواردی که در اکثر دستگاه های اسکرابر رعایت می شود، کاهش موارد مصرفی و شوینده هاست در حالی که شاید اگر شما بخواهید یک مکان به این وسعت را به روش دستی به طور کامل تمیز کنید، نیاز دارید که مقدار بیشتری شوینده را نسبت به این دستگاه استفاده کنید. این می تواند برای یک اداره مزیت اقتصادی محسوب شود زیرا با کاهش مواد شوینده برای آن اداره به همراه خواهد بود.

اسکرابر هوا

نظرات کاربران
(0)
هیچ دیدگاهی وجود ندارد
دیدگاه خود را بنویسید
*
*
*