مجوز کشوری کسب و کار مجازی

مجوز کشوری کسب و کار مجازی

نماد اعتماد الکترونیکی

نماد اعتماد الکترونیکی

نشان ملی ثبت رسانه دیجیتال

نشان ملی ثبت رسانه دیجیتال

برترین محصولات

شاخه‌ها


پیگیری سفارشات شما

ارتباط با مدیر فروشگاه

  شماره تلفن پشتیبانی
  09391300474  درگاه های پرداخت آنلاین


آخرین خبرها
تاریخ انتشار: 97-09-06 13:09:31 سه شنبه
(221)

شیر آب چشمی ، کاهش مصرف و افزایش بهره وری

شیر آب چشمی بخش مهمی از مصرف آب در ساختمان ها را بر عهده دارند. استفاده از شیرآلات مناسب می تواند در صرفه جویی مصرف آب کمک شایانی نماید. علاوه بر این توجه به مسائل بهداشتی از دغدغه های همیشگی در طراحی، ساخت و استفاده از شیرآلات بهداشتی بوده است. بنابراین می توان بیان داشت که شیر آب چشمی باید از دو لحاظ بهداشتی و صرفه جویی در موقعیت مناسبی قرار گیرند. قیمت شیر چشمی ارزان و با کیفیت را در سایت ما مشاهده کنید.

شیرآلات اتوماتیک

یکی از انواع شیرآلات بهداشتی ساخته شده که تلاش شده است در آن صرفه جویی و بحث بهداشتی مورد توجه قرار گیرد، شیر آب چشمی یا شیر آب اتوماتیک است. در هنگام استفاده از این شیرآلات نیروی مکانیکی مورد استفاده قرار نمی گیرد. شیرهای اتوماتیک به وسیله حسگرهای مختلف هنگامی که دست ها زیر آن قرار می گیرد، باز و بسته می شوند. شیرهای اتوماتیک سهم مهمی در کاهش مصرف آب دارند و استفاده از آنها می تواند تا 70% از مقدار مصرف خانوارها کاهش دهد. کارکرد این شیرها مکانیزم خاصی دارد. از جمله محبوب ترین های این مدل از شیرالات میتوان به شیر چشمی بلندا نیز اشاره کرد. برای  آشنایی با مزایا و کاربرد شیر آب چشمی این مقاله را بخوانید.

شیر آب چشمی

انواع شیر آب چشمی

 • حسگر نوری: در نمونه های اولیه شیرآلات اتوماتیک حسگرهای نوری در آنها تعبیه می شد و زمانی که افراد دست خود را زیر آن نگه می داشتند میزان نوری که به حسگر می رسید کاهش می یافت و شیر آب چشمی باز می شد. اما این شیرآلات دارای معایب زیادی بودند که باعث شد به زودی اصلاح شوند. با کم و زیاد شدن نور محیط عملکرد این شیرها به هم می ریخت. همچنین با سوختن حسگر نوری که بسیار شایع هم بود، شیر آب چشمی کار نمی کرد.
 • حسگر مادون قرمز: در شیرهای آب دارای حسگر مادون قرمز، گیرنده و فرستنده اشعه مادون قرمز کنار هم نصب می شود. زمانی که شما دست خود را جلوی این حسگر نگه می دارید، حسگر متوجه شده و به آن واکنش نشان می دهد. یکی از قابلیت های مهم این شیرها قابل تنظیم بودن آنها است. شیرهای آب اتوماتیک با حسگر مادون قرمز را می توان تنظیم نمود تا دست را از چه فاصله ای تشخیص دهد. این نکته را در نظر داشته باشید که هر چه میزان این فاصله تعریف شده کمتر باشد، خطای شیر اتوماتیک نیز کمتر خواهد بود.  اهمیت استفاده از شیر آب چشمی چیست؟ جواب سوال خود را در این مقاله مشاهده کنید.

مزایای شیرآلات اتوماتیک

 • رعایت بهداشت: ساختار شیرهای اتوماتیک به گونه ای طراحی شده است که در آن پوست انسان با سطح شیر آب چشمی تماس پیدا نمی کند. به همین دلیل بیماری های پوستی کاهش می یابد و میکروب ها از طریق شیر آب چشمی انتقال پیدا نمی کند.
 • عمر مفید بالا: به دلیل عدم وجود اهرم برای باز و بسته کردن شیر آب، احتمال خرابی شیر اتوماتیک(در صورتی که از جنس مناسب استفاده کنید) به حداقل می رسد. این امر می تواند در هزینه های جاری زندگی صرفه جویی کند.

 • صرفه جویی در مصرف آب

یکی از دغدغه های اصلی در تمام دنیا و کشور ما ایران، کمبود منابع آب است. بنابراین بحث صرفه جویی در مصرف آب بحثی جدی است. همه ما می دانیم مقدار زیادی از آب در هنگام شستشوی ظروف، مسواک زدن و استحمام هدر می رود. یکی از دلایل مصرف زیاد آب، باز بودن شیر آب چشمی در بین مصارف است. با استفاده از شیرهای اتوماتیک، در هنگام استفاده نکردن از آب، شیر بسته می شود و همین دلیلی بر صرفه جویی در مصرف آب است.

 • استفاده بدون برق

بسیاری از مدل های شیرهای اتوماتیک آب دارای باتری های ذخیره هستند که در هنگام قطع شدن برق شهری، با استفاده از این منابع کار خود را انجام می دهند. این باتری ها معمولا دارای مدار هوشمند هستند که با کامل شدن شارژ، اتصال با برق را قطع می کنند تا از خراب شدن باتری جلوگیری شود.

شیر آب اتوماتیک

فشار آب

یکی از مزایای شیرآلات اتوماتیک در مقایسه با شیرآلات مکانیکی، عدم کاهش فشار آب در آنها در ساختمان های بلند مرتبه است. شاید تجربه این موضوع را داشته اید که شیرهای آب طبقات بالا در ساختمان های بلندتر از 5 طبقه، فشار آب را به خوبی منتقل نمی کنند. در این صورت بهتر است از شیرهای آب اتوماتیک استفاده کنید تا این شیرها بدون تغییر در فشار آب فعالیت خود را انجام دهند.

تنظیم شیر اتوماتیک

تنظیم فشار آب در شیرآلات اتوماتیک به وسیله 2 عدد پیچ کوچک و بزرگی است که در آنها تعبیه شده است. پیچ کوچک تر بازه زمانی را تنظیم می کند و پیچ بزرگ تر فشار آب ورودی به شیر را کنترل می کند. بدیهی است که عملکرد این پیچ ها روی هم تاثیرگذار است. با سفت کردن پیچ بزرگ میزان فشار آب ورودی به شیر اتوماتیک کاهش می یابد و با شل کردن پیچ فشار آب ورودی افزایش پیدا می کند. در صورتی که پیچ بزرگ را شل کنید قاعدتا پیچ کوچک نیز شل خواهد شد.

موارد کاربرد شیرهای اتوماتیک

شیرهای اتوماتیک به دلیل ویژگی های منحصر به فردی که دارند برای مصارف مختلفی می توانند مورد استفاده قرار گیرند. از شیرهای اتوماتیک می توان در آشپزخانه، دستشویی و حمام خانه ها شخصی استفاده کرد. همچنین این شیرهای آب گزینه های مناسبی برای مراکز درمانی و بهداشتی هستند. علاوه بر این در اماکن پر تردد مانند سرویس های بهداشتی عمومی می توان از شیرهای اتوماتیک به منظور رعایت بهداشت استفاده نمود.

شیر اتوماتیک

(0)
هیچ دیدگاهی وجود ندارد
دیدگاه خود را بنویسید
*
*
*