انواع مدل های وایت برد

تاریخ انتشار: 97-10-10 20:10:17 دوشنبه
نمایش: 432
(0 رای)

یکی از ملزوماتی که در محیط های آموزشی، مدارس و دانشگاه ها دارای استفاده زیاد می باشد،  وایت برد می باشد. با توجه به کیفیت و قابلیتی که این تخته ها دارند می توان بارها روی آنها نوشت و خیلی ساده مطالب نوشته شده را پاک کرد. این نوع از بردها که بسیار مقرون به صرفه نیز هستند بر اساس کاربرد و جنسی که دارند، دارای انواع مختلفی هستند. خرید اینترنتی وایت برد را می توانید از فروشگاه های اینترنتی انجام دهید و خیلی زود آن را تحویل بگیرد. در این مقاله شما را با انواع تخته وایت برد آشنا می کنیم. برای خرید وایت برد میتوانید به سایت تمیز گستر اندیشان مراجعه کنید.

وایت برد چیست؟

همه ما با ورود به مدرسه اولین ابزار آموزشی که خواهیم دید، تخته می باشد. تا سال ها پیش تخته های استفاده شده در مدارس از نوع تخته سیاه یا گرین برد بودند. چون از گچ برای نوشتن روی تخته سیاه استفاده می شد، معمولا پاک کردن آن به سختی انجام می گرفت. همچنین برای نوشتن روی این تخته ها لازم بود گچ را فشار داد و ممکن بود برخی به گچ حساسیت داشته باشند. با آمدن تخته وایت برد این مشکلات حل شده است. با یک عدد ماژیک وایت برد می توان به راحتی روی آن نوشت. پاک کردن این تابلوها نسبت به تخته سیاه و گرین برد بسیار راحت تر است. امروزه این نوع از تخته ها جای تخته سیاه را گرفته اند و کمتر جایی دیگر از تخته سیاه استفاده می شود.  روش های مختلف خرید وایت برد در اینجا نوشته شده است.

وایت برد

جنس تخته وایت برد

کیفیت تخته وایت برد بستگی به موارد مختلفی دارد. هنگام خرید این تخته ها بهتر است به سطح رویه آن دقت کرد که از جنس با کیفیتی ساخته شده باشد. همچنین قاب دور تخته از فاکتورهای مهم در انتخاب یک تخته با کیفیت می باشد. این قاب باید دارای ضخامت کافی باشد. کیفیت این نوع از تخته ها را مواد اولیه ای که در ساخت آن به کار رفته است و نحوه ساخت آن تعیین می کند. به کار بردن مواد اولیه با کیفیت برای ساخت این تخته ها سبب می شود تا مدت های طولانی قابلیت استفاده را داشته باشند و شکل ظاهری خود را از دست ندهند.

نگهداری از تخته وایت برد

برای بالا بردن طول عمر این تابلوها، بهتر است برای نگهداری از آن مواردی را رعایت کرد. در اینجا به معرفی برخی از این نکات می پردازیم:

1- بهتر است از ماژیک های غیر وایت برد روی این تخته ها استفاده نشود.

2- هرگز نوشته های روی تخته را در مدت طولانی روی آن باقی نگذارید.

3_ تخته پاک کن این تخته ها را بهتر است هر چند یک بار شست یا تعویض کرد.

4_ هرگز تخته را با موادی مانند تینر یا الکل پاک نکنید.

5_ هرگز از تخته پاک کن خشن و زبر روی این نوع تخته استفاده نکنید. 

6_ تخته پاک کن های کثیف یا پر از جوهر را برای تمیز کردن این بردها استفاده نکنید.

7_ بهتر است برای بالا بردن طول عمر تخته از اسپری های پاک کننده تخته به صورت ماهانه استفاده کنید.

تخته وایت برد

انواع تخته وایت برد

تخته وایت برد مغناطیسی قاب یک سانت: این نمونه دارای قیمت بسیار ارزان تری نسبت به انواع دیگر تخته ها هستند. این نمونه از تخته ها را نمی توان روی  پایه نصب کرد و تنها روی دیوار قرار می گیرند و برای مکان هایی مناسب هستند که استفاده کوتاه مدتی از وایت برد دارند. این نوع تخته در صورتی که ضربه ای به آن وارد نشود برای مدت زمان طولانی قابل استفاده هستند. ضخامت قاب این تخته ها یک سانتی متر می باشد.

تخته وایت برد مغناطیسی: در بین انواع تخته های موجود در بازار، تخته مغناطیسی دارای کاربرد بسیار می باشد. سطح این نوع از تخته را از جنس ورق فولادی می سازند و با رنگ مخصوص روی آن را می پوشانند. روی بردهای مغناطیسی می توان اجسام آهنربایی، ماژیک و تخته پاک کن مغناطیسی و یا کاغذ را چسباند.

تخته وایت برد سرامیکی: این نوع از تخته ها از نمونه های جدید هستند و دارای کیفیت بسیار بالایی می باشند. بردهای سرامیکی سطحی ضد لکه و سایش دارند که از هر ماژیکی می توان روی آن استفاده کرد. برخی از تخته های سرامیکی با گارانتی مادام العمر در بازار عرضه می شوند.

تخته وایت بردهای پایه دار: اینگونه از بردها برای جاهایی استفاده می شوند که محل خوبی برای نصب تخته روی دیوار ندارند. این تخته ها چون پایه های چرخ دار دارند به راحتی قابل جابجایی هستند.

تخته وایت برد ریلی: این مدل شامل 2 یا 3 تخته است که مانند کشو و ریل روی هم قرار گرفته اند. از این نمونه تخته بیشتر در دانشگاه ها استفاده می شود.

خرید تخته وایت برد

هنگام خرید این تابلوها باید موارد مختلفی را در نظر گرفت. به طور کلی این تخته ها بر اساس کاربرد و میزان استفاده ای که دارند، خریداری می شوند. ابعاد تخته یکی از فاکتورهایی است که هنگام خرید باید به آن توجه شود. برای خرید انواع این تخته می توان به فروشگاه های اینترنتی عرضه کننده این محصول مراجعه کرد. در خرید اینترنتی امکان بررسی مدل های مختلف و مقایسه قیمت تخته وایت برد وجود دارد.

خرید وایت برد

نظرات کاربران
(0)
هیچ دیدگاهی وجود ندارد
دیدگاه خود را بنویسید
*
*
*