روش های مختلف خرید وایت برد

تاریخ انتشار: 97-10-11 12:10:07 سه شنبه
نمایش: 490
(0 رای)

یکی از ابزارهای مهم که در مراکز آموزشی استفاده می شود، وایت برد می باشد. تخته وایت بردها به دلیل سهولت در نوشتن روی آن و پاک کردن جای تخته سیاه را گرفته است. این تخته ها در انواع و مدل های مختلفی تولید می شوند که هر کدام دارای کاربردی می باشد. خرید اینترنتی تخته وایت برد پایه دار را در سایت تمیز گستر اندیشان به راحتی میتوانید انجام دهید.

وایت برد

اولین ابزار آموزشی که کودک در مدرسه با آن آشنا می شود، تخته سیاه یا تخته وایت برد است. با گسترش زیادی که این تخته های جدید در محیط های آموزشی داشته است، امروزه کمتر شاهد تخته سیاه در مدارس هستیم. این تخته نسبت به تخته سیاه یا گرین برد مزیت های زیادی دارد. اولین مزیتی که دارد، تمیزی آسان تر نسبت به تخته سیاه است. تخته سیاه با اندکی استفاده سریع سفید می شد و برای تمیز کردن نیاز به تخته پاکن خیس داشت، می توان گفت تمیز شدن آن کمی مشکل بود. تا پیش از ابداع ماژیک هایی که قابلیت پاک شدن داشته باشند، تخته وایت برد استفاده چندانی نداشت. با آمدن ماژیک وایت برد دیگر استفاده از تخته سیاه خیلی کمرنگ شد.  خرید اینترنتی انواع تخته وایت برد در اینجا توضیح داده شده است.

کیفیت و ظاهر وایت برد

هنگام خرید این نوع تخته باید نکات مختلفی را در نظر گرفت. کیفیت سطح و رویه این تخته دارای اهمیت زیادی است و قاب دور آن لازم است ضخامت کافی داشته باشد. قابی که دور این تخته قرار می گیرد باعث زیبایی و شکیل شدن آن می شود و استحکام آن را بالا می برد. کیفیت تخته وایت برد بستگی به نحوه ساخت و مواد اولیه ای دارد که برای ساخت آن استفاده می شود. اگر از مواد با کیفیت استفاده شود تخته تولید شده تا سال ها قابل استفاده می باشد بدون اینکه در شکل فیزیکی آن تغییری حاصل شود و یا سطح آن خراب شود. این نوع از بردها بر اساس نوع و اندازه و جنس آنها دارای انواع مختلفی هستند. در این جا به بررسی مدل های مختلف آن می پردازیم.  انواع مدل های وایت برد در اینجا گفته شده است.

وایت برد

انواع تخته وایت برد بر اساس جنس آنها

تخته وایت برد معمولی: در این نوع از تخته ساده، رنگ مخصوص را روی سطوح مختلفی مثل چوب و یا ام ادی اف می کشند. این نوع از تخته ها دارای کیفیت یکسانی با تخته های مغناطیسی است و تنها تفاوت آنها با هم در جذب آهنربا می باشد.

تخته وایت برد مغناطیسی: این مدل را به عنوان پرکاربردترین نوع می شناسند. جنس سطح این نوع مدل از ورق فولادی است که رنگ مخصوص روی آن پوشش داده شده است. این مدل قابلیت جذب آهنربا را دارد. بنابراین علاوه بر نوشتن روی آن می توان اجسام آهنربایی یا کاغذ را روی سطح آن بچسبانیم. ماژیک ها و تخته پاکن های مغناطیسی به راحتی روی سطح این تخته ها قرار می گیرند و کار پاک کردن تخته را آسان تر می کنند.

وایت برد شیشه ای: چون شیشه دارای ظرافت، و مقاومت در مقابل لک و سایش می باشد، این نوع تخته های شیشه ای توجه بسیاری را به خود جلب کرده اند. سطح شیشه به دلیل صیقلی بودن باعث می شود تا ماژیک به راحتی روی آن حرکت کند. به منظور بالا بردن وضوح خواندن و نوشتن روی این تخته ها سطح پشتی آن را با رنگ مخصوص می پوشانند. این نوع از بردها در طرح و رنگ های مختلفی تولید می شوند.

تخته وایت برد سرامیکی: از جدیدترین تخته های موجود در بازار می توان به تخته سرامیکی اشاره کرد. این نمونه از بردها دارای سطحی هستند که ضد سایش می باشند، لکه نمی گیرد و هر ماژیکی را می توان روی آن استفاده کرد. این نوع از تخته ها به دلیل کیفیت بسیار زیادی که دارند، برخی تولیدکنندگان آن را با گارانتی مادام العمر به بازار عرضه می کنند. این تخته ها به لحاظ ظاهری مشابه تخته های معمولی هستند و تنها تفاوت آنها در پوشش سطح آنها می باشد.

وایت برد هوشمند: این نوع از تخته ها با نام اسمارت در بازار شناخته شده اند و با وجود رشد محصولات الکترونیکی در مدارس و مراکز آموزشی استفاده می شوند. برای کار کردن با این نوع تخته هوشمند با وصل شدن به کامپیوتر و با قلم مخصوص می توان روی آن مطالب را نوشت یا نشانه گذاری کرد.

تخته وایت برد

انواع وایت بردها از نظر فرم و نوع

تخته پایه دار: این مدل از تخته برای جاهایی استفاده می شوند که محل خوبی برای نصب تخته روی دیوار ندارند. این تخته ها چون پایه های چرخ دار دارند به راحتی قابل جابجایی هستند.

تخته ریلی: نمونه های ریلی دارای 2 یا 3 تخته هستند که به صورت کشویی و ریلی روی هم قرار دارند. این نوع از تخته ها در دانشگاه ها کاربرد دارند.

تخته سه لنگه تاشو: این مدل دارای یک تخته بزرگ در وسط و 2 تخته کوچک در دو سمت آن می باشد که با لولا به هم وصل شده اند.

خرید تخته وایت برد

قبل از خرید وایت برد بهتر است به نکاتی مانند کاربرد، میزان استفاده و ابعاد آن دقت کرد. از تخته سرامیکی برای مراکز آموزشی، مدارس و دانشگاه ها می توان استفاده کرد. چون این تخته ها دارای کیفیت بالایی هستند و  شرایط خش و پاک نشدن صفحه روی آن وجود ندارد.

وایت برد پایه دار

نظرات کاربران
(0)
هیچ دیدگاهی وجود ندارد
دیدگاه خود را بنویسید
*
*
*