بهترین مدل های جاروبرقی صنعتی

تاریخ انتشار: 97-10-11 12:10:59 سه شنبه
نمایش: 657
(0 رای)

در بسیاری از مکان های صنعتی، مانند کارخانه ها یا حتی ادارات و مدارس، از نوع خاصی از جاروبرقی که جاروبرقی صنعتی نام دارد، استفاده می شود . از این نوع جاروبرقی برای پاک کردن زباله ها و گرد و غبارهای ریز و حتی برای پاک کردن آب های آلوده هم استفاده می شود . اگر قصد خرید یک جاروبرقی صنعتی دارید ولی هنوز اطلاعات دقیقی از جاروبرقی صنعتی ندارید، بهتر است این مقاله را از دست ندهید. برای دانستن مشخصات و قیمت جاروبرقی صنعتی و همچنین در صورت نیاز میتوانید برای خرید جاروبرقی صنعتی به سایت تمیز گستر اندیشان مراجعه کنید.

جاروبرقی صنعتی چیست؟

همانطور که گفته شد، جاروبرقی های صنعتی نیز مانند جاروبرقی های معمولی برای امور نظافت استفاده می شوند، با این تفاوت که حجم کاری که جاروبرقی های صنعتی انجام می دهند، خیلی بیشتر است، در واقع جاروبرقی های صنعتی برای انجام کار در حجم بزرگ، استفاده می شوند. مثلا فرض کنید، می خواهید محیط درون یک کارخانه  1000 متری را تمیز کنید. آیا این کار با جاروبرقی های معمولی امکان پذیر است؟ چند بار باید مخزن یک جاروبرقی معمولی را خالی کنید تا 1000 متر تمیز شود؟  تفاوت جاروبرقی صنعتی و معمولی برای دانستن این موضوع این مقاله را بخوانید.

جاروبرقی معمولی توان تمیز کردن زباله های کوچک و بزرگ، از گرد و خاک گرفته تا براده های درشت را دارد؟ نکته دیگر این است که جاروبرقی های معمولی فقط برای تمیز کردن زباله های خشک استفاده می شوند و وارد شدن آب به مخزن آنها، معمولا عملکرد آنها را مختل می کند. اینها ، فقط قسمتی از کارهایی است که می توانید با یک جاروبرقی صنعتی، به راحتی انجام دهید . اگر کنجکاو شده اید، ادامه مقاله را هم دنبال کنید .  نکات قابل توجه در خرید جاروبرقی صنعتی در اینجا نوشته شده است.

چرا استفاده از جاروبرقی صنعتی؟

تمام کاربردهایی که در بالا گفته شد، قسمتی از کاربردهای جاروبرقی صنعتی است. تفاوت اصلی یک جاروبرقی صنعتی و جارو برقی معمولی در قدرت و سرعت مکش آن است . قدرت مکش باعث می شود، آلودگی های با چگالی بالا و سنگین به راحتی تمیز شوند و تاثیر آن بر سرعت مکش و تمیز شدن گرد و غبارهای ریز است . نظافت فضاهای بزرگ و آلوده با قدرت مکش بالا و حجم مخزن زیاد جاروبرقی صنعتی به راحتی انجام پذیر است. برای دانستن  موارد استفاده جاروبرقی صنعتی این مقاله را بخوانید.

از آن جایی که جاروبرقی های صنعتی معمولا هر دو عملکرد تر و خشک را دارند، مخزنی برای پاشیدن و جمع کردن آب در این نوع جاروبرقی وجود دارد، بنابراین جمع آوری تمامی آلودگی های سخت و توده ای به صورت کامل، با پاشیدن آب و خیس خوردن آلودگی و سپس جمع آوری کامل آلودگی ها، با این نوع جاروبرقی، بسیار ساده است. جاروبرقی صنعتی توان پاک کردن تمام گرد و خاک ها را دارد ، با توجه به مکنده قوی آن و وجود یک پمپ در داخل جاروبرقی، یک خلا نسبی درون مخزن آن به وجود می آید و این باعث می شود که تمامی گرد و خاک ها به راحتی به داخل کشیده شوند.

جاروبرقی صنعتی

تفاوت جاروبرقی صنعتی و معمولی:

در جاروبرقی های معمولی، به طور معمول از یک سانتریفیوژ استفاده می شود که با استفاده از نیروی گریز از مرکز، به جمع آوری زباله ها کمک می کند. در جارو برقی های صنعتی هم از همین اصل استفاده می شود با این تفاوت که موتور قوی تر است. در نوع معمولی آن تنها از یک موتور استفاده شده است، در حالی که در جاروبرقی صنعتی از دو یا سه موتور استفاده شده است. در جاروبرقی های صنعتی از یک مخزن بزرگ برای جمع کردن زباله ها استفاده می شود در حالی که در نوع معمولی آن بیشتر از کیسه جاروبرقی استفاده می شود. اگر جاروبرقی از نوع تر و خشک باشد، معمولا مخزن تر و خشک آنها هم جداگانه می باشد. فیلترهای جاروبرقی های صنعتی هم بسیار قوی تر هستند و مانند نوع معمولی آن، نیازی به تعویض مکرر ندارند. این فیلترها مخروطی شکل و با مساحت 8000 سانتی متر مربع هستند.

موارد استفاده جاروبرقی صنعتی:

جاروبرقی صنعتی در فضاهای بزرگ کاربرد دارد. به طور مثال از انواع ضعیف تر که تک موتوره هستند، می توان در کارگاه ها یا ادارات کوچک استفاده کرد. از نوع دو موتوره می توان برای هتل یا خوابگاه ها یا موسسات استفاده نمود. قوی ترین نوع آنها که سه موتوره هستند، برای استفاده در کارگاه های بزرگ، کارخانه ها، راه آهن، ترمینال، مکان های زیارتی، نساجی ها، تولیدی ها، نجاری ها، صنایع فولاد و سیمان و هر جایی که تمیزی و نبود گرد و خاک، یک اصل محسوب می شود، استفاده می شوند.

راهنمای خرید جاروبرقی صنعتی :

برای خرید یک جاروبرقی، ابتدا انتظارات خود را از یک جاروبرقی صنعتی، در نظر بگیرید. مساحت زمینی که انتظار دارید با یک جاروبرقی تمیز شود را محاسبه کنید. تفاوت جاروبرقی های صنعتی معمولا در قدرت مکش، سرعت مکش، ساختمان فیلترها، مخزن و توان موتور است. انواع مختلفی از یک جاروبرقی صنعتی وجود دارد که تعدادی از آنها را در پاراگراف بعدی نام می بریم .

انواع مختلف جاروبرقی صنعتی:

1- جاروبرقی صنعتی تک فاز آب و خاک: اگر مساحت زمینی که برای تمیز کردن آن، استفاده خواهید کرد، کم است می توانید از نوع تک فاز استفاده کنید. همان طور که از اسم آن پیدا است، این نوع جاروبرقی برای استفاده در بازه های زمانی کوتاه و مساحت کم زمین، جوابگو است و اگر می خواهید برای جارو کردن یک مساحت بزرگ از آن استفاده کنید، باید مدتی آن را خاموش کنید و اجازه دهید که موتور آن خنک شود که این باعث کاهش سرعت کار شما خواهد شد. همینطور این جاروبرقی صنعتی برای جمع آوری آب نیز قابل استفاده است.

2- جاروبرقی ضد انفجار: این نوع جاروبرقی برای جمع آوری گرد و غبارهای اشتعال زا و خطرناک به کار می روند و استاندارد EX دارند .

3- جاروبرقی صنعتی غبارات خطرناک: در این نوع جاروبرقی، فیلترها باید به گونه ای باشد که امکان بازگشت دوباره غبارهایی که برای سلامتی انسان ها مضر هستند، وجود نداشته باشد. بنابراین باید از فیلترهای قوی تر در این نوع جاروبرقی استفاده شود.

4- جاروبرقی توربینی سه فاز آب و خاک: در این نوع جاروبرقی، از موتور توربینی استفاده شده است و همزمان برای تمیز کردن آب و خاک استفاده می شود. این نوع جاروبرقی بسیار قوی است و ساعت های طولانی بدون توقف می تواند کار کند.

5- جاروبرقی صنعتی ایمنی و بهداشت: این جاروبرقی، در جاهایی استفاده می شود که ایمنی و بهداشت و سلامت بسیار مهم است. برای مثال می توان از آن در صنایع داروسازی، بیمارستان ها و مراکز بهداشتی و همچنین کارخانه های تولید مواد غذایی استفاده کرد.

6- جاروبرقی صنعتی انتقال مواد: برای انتقال موادی که می خواهیم از مخزنی به ماشین خاصی جابجا شوند، استفاده می شود.

7- جاروبرقی صنعتی خاک:‌ از نوع پر کاربرد جاروبرقی است و برای پاک کردن و تمیز کردن خاک از آن استفاده می شود.

انواع مختلف جاروبرقی صنعتی در بالا شرح داده شد و شما با توجه به کاربردی که از یک جاروبرقی انتظار خواهید داشت، باید جاروبرقی مورد نظر خود را انتخاب نمایید.

حرید جاروبرقی صنعتی

اجزای مختلف جاروبرقی صنعتی:

اجزای مختلف یک جاروبرقی صنعتی عبارتند از: موتور، پمپ، فیلتر، جنس بدنه و تجهیزات جانبی. موتور یک جاروبرقی صنعتی، تفاوت زیادی با یک جاروبرقی معمولی دارد، اصلی ترین تفاوت در تعداد آنها است که معمولا جاروبرقی های صنعتی به دلیل سختی کاری که قرار است انجام دهند، دو موتوره یا سه موتوره هستند. افزایش تعداد موتورها به این دلیل است که در استفاده طولانی مدت که یکی از موتورها داغ می کند، موتور داغ شده غیر فعال می شود و موتور بعدی شروع به کار می کند تا وقتی که موتور قبلی سرد شود.

پمپ یک جاروبرقی صنعتی بسیار قوی است و تکنولوژی ساخت آن به این صورت است که فضایی خلاء مانند درون پمپ ایجاد می کند که این باعث می شود گرد و غبارهای خیلی ریز را هم با قدرت بیشتری بمکد. فیلتر یک جاروبرقی باید قوی تر از یک جاروبرقی معمولی باشد تا گرد و خاکی که به درون مخزن مکیده شده است، در صورت بازگشت دوباره به محیط، فیلتر شوند. همانطور که می دانید، فیلترهای گوناگون برای استفاده خاصی تعبیه شده اند. برای مثال، تفاوت زیادی بین کاربرد یک فیلتر نایلونی و یک فیلتر کاغذی یا یک فیلتر پارچه ای وجود دارد. ولی در هر حال، فیلترها باید قابل تعویض و شستشو باشند. جنس بدنه باید قوی باشد تا جاروبرقی سرسخت باشد و مناسب برای استفاده در فضاهای خشن و کارگاهی شود. لوازم جانبی که درون بسته یک جاروبرقی خواهد بود، با توجه به کاربرد جاروبرقی، متفاوت خواهد بود. این لوازم می تواند شامل یک خرطوم ضخیم و سخت و چند فیلتر اضافی باشد.

قیمت جاروبرقی صنعتی:

قیمت این نوع جاروبرقی شاید ابتدا به نظر شما زیاد بیاید ولی وقتی این جاروبرقی را تهیه کردید و کاربرد آن را در محیط کارگاه یا کارخانه مشاهده کردید، به این نتیجه می رسید که هزینه ای که کرده اید، کاملا به کاربردی که جاروبرقی صنعتی برای شما دارد، می ارزد و این نوع جاروبرقی، به یک بخش جدایی ناپذیر از کارگاه یا کارخانه شما تبدیل می شود و تمیزی بدون استفاده از این جاروبرقی در محیط صنعتی پیرامون شما، بی مفهوم خواهد بود.

گارانتی جاروبرقی صنعتی:

در هنگام خرید جاروبرقی مورد نیاز خود، حتما به داشتن گارانتی توجه نمایید، از آنجایی که جاروبرقی های صنعتی، وظیفه سنگینی به عهده خواهند داشت، داشتن گارانتی، ویژگی مهمی برای خرید جاروبرقی خواهد بود.

تعمیر جاروبرقی صنعتی :

بیشترین خرابی جاروبرقی صنعتی در قسمت موتور جاروبرقی، فیلتر جاروبرقی، اتصالات و یا چرخ های جاروبرقی می باشد . برای تعمیر حتما جاروبرقی را به یک نمایندگی مجاز و یک فرد متخصص بدهید و از کیفیت قطعاتی که برای تعمیر جاروبرقی شما استفاده می شود، اطمینان کافی را کسب کنید .

قیمت جاروبرقی صنعتی

مزیت های استفاده از جاروبرقی صنعتی:

اگر جاروبرقی صنعتی را متناسب با نیاز خود تهیه کرده باشید، سریعا به مزیت های استفاده از جاروبرقی صنعتی، پی خواهید برد . اولین مزیت، صد در صد افزایش سرعت کار است. دومین مزیت استفاده از آن، تمیزی و پاکیزگی محیط پیرامون کارگاه است. مزیت های بعدی می توانند شامل صرفه جویی در میزان هزینه و همچنین انرژی، کاربرد ساده و بدون دردسر، داشتن قابلیت خاک و آب به صورت همزمان و بسیاری از مزیت های دیگر باشد.

قدرت مکش و توان مصرفی دو مسئله جداگانه:

در بسیاری موارد، دیده شده است که برای سنجش قدرت مکش دو جاروبرقی، توان مصرفی دو جاروبرقی صنعتی باهم مقایسه می شود. در حالی که این مقایسه، یک مقایسه کاملا اشتباه است و هر چقدر توان مصرفی یک جاروبرقی بیشتر باشد، نشان دهنده این است که این جاروبرقی، میزان برق مصرفی بیشتری دارد و بهینه نیست. در حالی که قدرت مکش هیچ ربطی به میزان برق مصرفی زیاد یا کم ندارد.

راه هایی برای آزمایش قدرت مکش:

برای این که بدانید جاروبرقی ای که می خواهید تهیه کنید، قدرت مناسبی دارد یا خیر، باید به قدرت مکش و سرعت مکش آن توجه کنید. بهتر است این دو فاکتور را به صورت جداگانه مورد بررسی قرار دهید تا به نتیجه مناسبی برسید. قدرت مکش معیار مشخص و خاص خود را دارد. معیار قدرت مکش، میزان بالا رفتن حجم آب درون مکنده، توسط مکنده دستگاه است. که در نهایت یک عدد بر حسب میلیمتر به دست می آید که عدد به دست آمده، توسط فروشنده و یا داخل کاتالوگ محصول، به خریدار عرضه می شود.

معیار بعدی که سرعت مکش است بر اساس میزان هوایی که در یک ساعت به درون مکنده، مکیده می شود، حساب می شود و در نهایت عدد به دست آمده بر اساس متر مکعب بر ساعت، بیان می شود. در واقع سرعت مکش است که باعث حرکت اجسام و آلودگی در طول خرطوم و انتقال آن به درون مخزن می شود. توجه کنید که برای این که جاروبرقی شما، کارایی لازم را داشته باشد، باید قدرت مکش و سرعت مکش مناسب و همزمان داشته باشد و وجود یکی از این دو، بدون معیار دیگری، کارساز نخواهد بود.

نتیجه گیری:

جاروبرقی های صنعتی، اگر درست انتخاب شوند، بسیار پرکاربرد خواهند بود و مزیت های خیلی زیادی خواهند داشت، سرعت بالا و تمیزی زیاد از مهمترین کاربردهای آنها است . فقط کافی است در هنگام خرید یک جاروبرقی صنعتی، تحقیقات لازم را انجام دهید تا این نوع جاروبرقی، انتظارات شما را به طور کامل برآورده کند و مطمئن باشید که از خرید آن پشیمان نخواهید شد .

انواع جاروبرقی صنعتی

نظرات کاربران
(0)
هیچ دیدگاهی وجود ندارد
دیدگاه خود را بنویسید
*
*
*